Filmy z Gdyni na 36. FPFF!

Filmy z Gdyni na 36. FPFF!

Podczas tegorocznej edycji FPFF zaprezentowane zostaną aż trzy obrazy będące dziełem uczestników Pomorskich Warsztatów Filmowych. „Józek idzie do nieba” oraz „Mała metamorfoza” to dwie wersje montażowe jednego filmu. Powstały one z materiałów, jakie zarejestrowano podczas 8. Pomorskich Warsztatów Filmowych. Prace reżyserskie prowadzone były wówczas pod kierunkiem Roberta Glińskiego. Scenariusz, w oparciu o który zmontowano obie wersje filmu opowiada historię Józka. Chłopak tuż przed swoimi 18. urodzinami rozpoczyna nowy etap relacji z dwiema ważnymi kobietami: matką oraz poznaną w barze, tajemniczą Agnieszką.

Film „Nieobecna” stanowi efekt prac grupy biorącej udział w 9. Pomorskich Warsztatach Filmowych. Przedstawia on trudne relacji matki i córki, które poznajemy w momencie, gdy młodsza z kobiet w śpiączce leży w szpitalu. Tym razem opiekunem sesji reżyserskiej był Wojciech Marczewski, który podejmie się tego zadania również podczas najbliższej, ruszającej już we wrześniu, edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych.

Ponadto, w sekcji „Filmy z Gdyni” zaprezentowany zostanie film „Zemsta dr. La Morte”, którego twórcą jest gdyński reżyser i scenarzysta, Artur Tomczak.