GDYNIA FILM FESTIVAL DLA WIDZÓW

GDYNIA FILM FESTIVAL DLA WIDZÓW
Więcej sal kinowych, większa ilość seansów, nowy system rezerwacji
biletów – to kolejne zmiany, które przyniesie 37 edycja Gdynia Film
Festival. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W udoskonaleniu systemu
obsługi festiwalowych gości pomoże Gdyni Międzynarodowy Festiwal
Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty – święto polskiego kina wykorzysta
system biletowy, który już nie raz sprawdził się we Wrocławiu.

W tym roku gdyński Festiwal zyskał kolejne dwa obiekty kinowe. Projekcje Konkursu Młodego Kina oraz Przegląd Polskiego Kina Niezależnego odbywać się będą w Klubie Filmowym. Natomiast pokazy w ramach Gdynia Dzieciom – sekcji, która rozrosła się już właściwie do osobnego wydarzenia filmowego – zostały przeniesione do Kinoteatru Grom. Pozostałe seanse, tradycyjnie odbywać się będą w Multikinie i Teatrze Muzycznym.
Aby jak największa ilość widzów miała szansę obejrzeć filmy Konkursu Głównego, organizatorzy zwiększyli ilość seansów do 6 (w tym jeden w Teatrze Muzycznym i jeden prasowy).

Spore zmiany czekają w tym roku posiadaczy akredytacji (także dziennikarskich) i karnetów-organizatorzy wprowadzili komputerowy system rezerwacji miejsc. Gdyńskiemu Festiwalowi udostępniony on został przez MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Dzięki nowemu systemowi każdy będzie wiedział wcześniej, na jaki film na pewno się dostanie.

 • Każdy karnet i akredytacja są zaprogramowane na określoną ilość punktów. Jeden seans filmowy, warsztaty lub masterclass odpowiada jednemu punktowi. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy widz podczas całego Festiwalu miał zapewnionych 30 wejść na seanse.
 • Każdy posiadacz akredytacji lub karnetu, aby mieć wstęp do sali kinowej, powinien zarezerwować sobie miejsce w systemie komputerowym, na stronie www.system.festiwalgdynia.pl – dotyczy to wszystkich seansów (także seansów prasowych) oraz biletowanych spotkań z twórcami.
 • Komputerowej rezerwacji można dokonać na seanse w danym dniu i dniu kolejnym zarówno zdalnie za pomocą własnego komputera, czy telefonu komórkowego, jak również przy specjalnych stanowiskach dostępnych w Multikinie, Teatrze Muzycznym i Hotelu Gdynia. Rezerwacje zostaną zapisane przez system na akredytacji lub karnecie.
 • System rezerwacji miejsc na seanse dotyczy wyłącznie Multikina i Klubu Filmowego. Do Teatru Muzycznego obowiązuje wstęp na akredytacje i zaproszenia.
 • Na dany blok godzinowy można zarezerwować tylko jeden seans.
 • Komputerową rezerwację można odwołać do 15 minut przed seansem.
 • Niewykorzystana i nieodwołana rezerwacja powoduje utratę 4 punktów z karnetu bądź akredytacji.
 • W salach kinowych specjalna pula miejsc dostępna będzie wyłącznie dla posiadaczy karnetów i akredytacji.
 • Punktualnie o godzinie rozpoczęcia seansu, zwolnione zostają wszystkie niezrealizowane komputerowe rezerwacje. Bilety wracają do systemu kasowego, do sprzedaży. Osoby, które zarezerwowały miejsce i spóźniły się na seans będą mogły już tylko kupić bilet w festiwalowej kasie.
 • Karnety i akredytacje zaopatrzone będą w kod kreskowy, który odczytywany będzie przy bramce do sali kinowej.
 • Karnety i akredytacje są przypisane tylko do jednej osoby, nie można się nimi wymieniać, oddawać ich czy pożyczać.
 • Organizatorzy zalecają zapoznanie się ze szczegółowym regulaminem, zasadami nabywania karnetów i biletów oraz rezerwacji miejsc na stronie www.system.festiwalgdynia.pl.

Karnety uprawniające do wstępu na projekcje w Multikinie i Klubie Filmowym można kupić od wczoraj (24.04.) na stronie www.system.festiwalgdynia.pl. Będą one również 7 i 8 maja dostępne w kasach Multikina. Cena: 150 PLN – karnet normalny, 100 PLN – karnet ulgowy.

W bilety na pojedyncze seanse będzie można zaopatrzyć się online od 1 maja. Przez Internet możliwy jest jedynie zakup biletów normalnych w cenie 18 PLN (Multikino) i 10 PLN (Klub Filmowy). Sprzedaż w kasach festiwalowych rozpocznie się 5 maja. Tam będzie można kupić również bilety ulgowe do Multikina w cenie 14 PLN.

Rezerwacja i zakup biletów oraz karnetów, regulaminy i zasady rezerwacji miejsc: www.system.festiwalgdynia.pl