Informacje praktyczne dla dziennikarzy

Szanowni Państwo!

Oto garść informacji praktycznych, które pozwolą Państwu przetrwać bez bólu 41. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Zapraszamy do Biura Prasowego w Gdyńskim Centrum Filmowym, gdzie będą na Państwa oczekiwały komputery przygotowane przez Onet oraz oczywiście my – Zespół Prasowy złożony z pracowników i doświadczonych już wolontariuszy.

Biuro prasowe składa się z dwóch pomieszczeń: w większym do Państwa dyspozycji jest ekspres do kawy, lodówka z zimnymi napojami oraz kącik wypoczynkowy, w mniejszym: Strefa Ciszy. Strefa Ciszy jest przeznaczona dla tych z Państwa, którzy przy pracy cenią sobie spokój lub też potrzebują wyciszonego miejsca do nagrania materiału.

Biuro Prasowe czynne jest w godzinach 9.00-21.00.

Zwracajcie Państwo uwagę na komunikaty prasowe i załączone do nich linki do FTP, gdzie znajdują się zarówno materiały do filmów i wydarzeń festiwalowych, jak i codzienny darmowy serwis zdjęciowy 41. FFG.

Na FTP Festiwalu Filmowego w Gdyni znajdują się:

  • zdjęcia, materiały multimedialne i audiowizualne z filmów konkursowych,
  • materiały ilustracyjne do sekcji specjalnych i wydarzeń towarzyszących,
  • zdjęcia z archiwalnych edycji Festiwalu.

Linki znajdują się także w większości not prasowych wysyłanych do Państwa oraz na stronach startowych komputerów w Biurze Prasowym.

Link aktywujący dostęp do FTP


Ważne: jeśli już raz otworzyliście Państwo link, to w dziale MEDIA powinien się Wam pokazać ftp, pod belkami Do pobrania i Rzecznik, nie musicie więc wchodzić za każdym razem linkiem. Co istotne, jeśli zmienicie komputer i przeglądarkę, musicie ponownie aktywować ftp (klikając na link).


Podobnie jak w ubiegłych latach dysponujemy listą nazwisk i kontaktów do osób odpowiedzialnych za PR filmów z czterech konkursów. Lista będzie dostępna w Biurze Prasowym, możemy też Państwu wysłać na życzenie drogą elektroniczną.

Akredytowanych fotoreporterów zainteresowanych fotografowaniem gal i Czerwonego Dywanu prosimy o zgłaszanie się ze swoimi oczekiwaniami na adres biuroprasowe@festiwalgdynia.pl. Jak co roku, pierwszeństwo wejścia na galę z aparatami mają partnerzy, współorganizatorzy i patroni, ale dołożymy starań, by mogli Państwo zrealizować swój plan festiwalowy.

Na ceremoniach rozpoczęcia i zakończenia FFG obowiązuje strój wieczorowy.

Pokazy oraz konferencje prasowe odbywają się podobnie jak w roku ubiegłym w Gdyńskim Centrum Filmowym na pierwszym piętrze w Sali Warszawa. Konferencje prowadzi Łukasz Maciejewski.

Wszystkie pokazy prasowe są objęte obowiązkową rezerwacją miejsc. Rezerwacji można dokonać od godziny 8:30 w dniu poprzedzającym seans.Wyjątkiem jest pierwszy dzień festiwalu – na pokazy filmowe 19 września można rezerwować miejsca tego dnia od godziny 8:30.

Obrady jury dziennikarzy: piątek 23 września 2016, bezpośrednio po konferencji prasowej filmu „Plac zabaw”, godz. ok. 15.00-15.30, Gdyńskie Centrum Filmowe, Biuro Prasowe.

Lunch akredytowanych dziennikarzy: piątek, 23 września 2016 r., 15.30.

Jesteśmy przygotowane na to, że poniedziałek i wtorek mogą być problematyczne jeśli chodzi o rezerwację miejsc na seanse. Jeżeli będą mieć Państwo problem z rezerwacją miejsca lub nie zdążą Państwo przed zaplanowanym filmem odebrać swojej akredytacji, to prosimy o zgłoszenie się do nas – pomożemy wejść na wybrany seans.

Jeśli któraś z nas nie odbiera telefonu – prosimy o sms lub kontakt z inną osobą z tej listy. Staramy się reagować na bieżąco.

Rzecznik prasowy

dr Anna Wróblewska
tel.: +48 601 22 78 40
e-mail: rzecznik@festiwalgdynia.pl

Biuro prasowe w trakcie Festiwalu
Gdyńskie Centrum Filmowe, I piętro
tel.: (58) 712 46 12 / (58) 712 46 13
e-mail: biuroprasowe@festiwalgdynia.pl
Justyna Goździewska: 513 580 938
Alicja Wierzbicka: 512 733 590

Pozdrawiamy!

Ania, Alicja, Justyna i cała ekipa Biura Prasowego!