Jury Młodzieżowe 38. Gdynia – Festiwal Filmowy

Jury Młodzieżowe 38. Gdynia – Festiwal Filmowy
Jury Młodzieżowe to skład jurorski złożony z 5 licealistów, którzy mają już pierwsze osiągnięcia w dziedzinie produkcji i krytyki filmowej. Na Małej Gali młodzież przyzna „Nagrodę Jury Młodzieżowego” dla najlepszego filmu z Konkursu Głównego. Wśród młodych jurorów znajdą się:

Aleksandra Nowicka – uczennica I LO w Piasecznie. Aktywna uczestniczka działań Filmoteki Szkolnej: kursów, festiwali i konkursów na recenzje i etiudy. Udziela się też w licznych projektach filmowych w całej Polsce, m.in.: „Między nami autorami” i „Letnie warsztaty filmowe”. W przyszłości pragnie zdawać do Łódzkiej Filmówki.

Jędrzej Kościński – rocznik ’94, świeżo po maturze. Laureat 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie i ścisły finalista jego poprzednich edycji. Świat poznaje poprzez filmy, co zaprowadziło go do studiowania filmoznawstwa w Krakowie. Miłość do X muzy każe mu dostrzegać zalety w każdej produkcji.

Kacper Herba – tegoroczny maturzysta, który wybiera się na studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureat 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Filmem interesuje się od kilku lat, lecz jego główna pasja to muzyka, z którą aktywnie wiąże swoją przyszłość jako basista zespołu 30daysofline.

Wojciech Rodak
– uczeń V LO w Krakowie. Dziennikarz radia eLO RMF, gdzie współprowadzi program kulturalno-filmowy „OFFicyna”. Jako laureat konkursu „Skrytykuj.pl” organizowanego przez PISF zasiadł w Młodzieżowym Jury podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF Plus Camera. W kinie poszukuje inspiracji, ciekawego, oryginalnego oraz świeżego spojrzenia na świat.

Szymon Kołoda – uczeń IV LO w Żarach, w województwie lubuskim. Jego film „Oblicze” zwyciężył w konkursie kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie” organizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz PISF. Podstaw montażu i pisania scenariuszy uczył się w sekcji filmowej „MIOT” Żarskiego Domu Kultury. W kinie lubi być zaskakiwany, szuka filmów prowokujących, nieoczywistych, bez tematów tabu.

Opiekę nad Jury Młodych pełni Polski Instytut Sztuki Filmowej.