Kim są uczestnicy FPFF?

Kim są uczestnicy FPFF?

Zapraszamy na prezentację wyników badania profilu uczestnika 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Spotkanie odbędzie się zdalnie we wtorek, 19 marca 2024 roku, o godz. 13:00. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Wyniki badań przedstawią autorzy raportu: dr hab. Krzysztof Stachowiak i dr Malwina Balcerak z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz dr Anna Wróblewska z Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT w Łodzi.

To już piąta odsłona realizowanych od 2018 roku badań, które prowadzone są wyłącznie metodą bezpośredniego sondażu, poprzez ankiety wręczane uczestnikom podczas trwania Festiwalu.

W 2023 roku w badaniu wzięło udział ponad 1200 osób, z którymi rozmawiała ekipa badawcza składająca się ze studentów UAM, PWSFTViT oraz wolontariuszy. Analiza odpowiedzi w ankietach pozwoliła na znalezienie odpowiedzi na pytania kim jest uczestnik festiwalu, co robi w czasie festiwalu, jak go ocenia, jakie sekcje FPFF są dla niego najważniejsze, a także w jaki sposób festiwal wpływa na miasto i region.