Konferencja „Polska Światłoczuła”

Konferencja „Polska Światłoczuła”

8.06 | godz. 16:00 | sala konferencji prasowych (MK-5)

Nazwa projektu

Projekt “Polska Światłoczuła” to promocja nowych filmów polskich (fabularnych, dokumentalnych oraz animowanych) na terenie całego kraju, prezentowanych z kopii cyfrowych (jakość projekcji nie będzie się różnić od projekcji w najlepszych salach kinowych stolicy). Chcemy również skorzystać z propozycji prezentowania raz na jakiś czas odrestaurowanych, wspaniałych tytułów polskiej “klasyki” filmowej. Projekt jest zadedykowany propagowaniu kultury wyższej wśród widzów polskich, podnoszeniu poziomu rozmowy i dyskusji nie tylko o sztuce filmowej, ale i życiu.
Pomysłodawcami projektu są: Dorota Kędzierzawska (reżyser) oraz Arthur Reinhart (producent, operator).

Zasięg projektu – ogólnopolski

Działać będziemy na terenie całej Polski. W wielu miejscowościach znaleźliśmy już entuzjastów,
zdeklarowanych do stałej współpracy. W dalszym ciągu czekamy na zgłoszenia ośrodków chętnych do współpracy. Spośród nich wybierzemy 10 -15 najlepszych “światłoczułych” miejsc. Relacje video ze spotkań twórców z widzami, po pokazach filmów, emitowane będą on-line na stronie
internetowej projektu www.polskaswiatloczula.pl

Data i miejsce realizacji projektu

Projekt jest w fazie przygotowań, pierwsze projekcje planujemy rozpocząć jesienią 2011 roku. W ciągu roku planowanych jest w sumie ponad 200 pokazów w wybranych ośrodkach na terenie całej Polski. Prezentowane w ramach “Polski Światłoczułej” filmy będą przeznaczone dla widzów ze wszystkich grup wiekowych, zarówno młodzieży szkolnej, ludzi w średnim wieku, jak i starszej, dojrzałej publiczności. Dzięki interaktywnej stronie internetowej w spiralę zainteresowania dobrym polskim filmem chcemy wciągnąć widzów z całej Polski. Projekt przewidziany jest na cykl jednoroczny, ale mamy nadzieję, że wejdzie do kalendarza wydarzeń kulturalnych na stałe.

www.polskaswiatloczula.com