Konferencja prasowa Szkoła Wajdy / Studio Wajdy

Konferencja prasowa Szkoła Wajdy / Studio Wajdy

W konferencji udział wezmą m.in.: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski oraz Marion Döring (szefowa Europejskiej Akademii Filmowej).

Główne poruszane tematy to:

  • powołanie nowego studia produkcyjnego – STUDIA WAJDY oraz o jego pierwszej produkcji planowanej na 2011 r.,
  • Nagroda Filmowa dla filmu eksperymentalnego – wspólnego projektu z Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
  • Współpraca międzynarodowa Szkoły : o EKRANie i o nowym polsko – rosyjskim projekcie dokumentalnym
  • Projekty rozwijane w Szkole w konkursie głównym 36. FPFF: DAAS Adriana Panka, KI Leszka Dawida, LĘK WYSOKOŚCI Bartka Konopki oraz WYMYK Grega Zglinskiego

7 czerwca 2011, godz. 11.00, Multikino

WYSTAWA SZKOŁA WAJDY – SZKOŁA PLAKATU
6 – 11 czerwca, Multikino
Z okazji 10-lecia, Szkoła Wajdy zaprezentuje gdyńskiej publiczności wybór swoich najlepszych plakatów filmowych. Wśród nich znajdą się plakaty do filmów Bartka Konopki, Marcina Sautera czy Agnieszki Smoczyńskiej.

Rola Szkoły Wajdy nie kończy się na rozwoju projektów, z którymi przychodzą do niej uczestnicy Programów. Nie kończy się również na produkcji. Szkoła dokłada wszelkich starań, by jej filmy promowane były w profesjonalny sposób. Pomimo niskiego nakładu Szkoła kładzie szczególny nacisk na to, aby plakaty, które powstają do fabuł i dokumentów oddawały w możliwie największym stopniu ich niepowtarzalny charakter i były odbiciem ścisłej współpracy grafika i reżysera. W ten sposób, Szkoła Wajdy nawiązuje nie tylko do idei Zespołów Filmowych, ale również stara się kontynuować tradycję Polskiej Szkoły Plakatu.