Konkurs „Cyfrowa rewolucja. Stwórz przepis na legalną kulturę”

Konkurs „Cyfrowa rewolucja. Stwórz przepis na legalną kulturę”

Rusza 3. edycja Konkursu którego głównym celem jest promocja korzystania z legalnych źródeł kultury, a także zwrócenie uwagi na kondycję kultury w kontekście zmian cywilizacyjnych i szerokiego dostępu do technologii cyfrowych. Wśród dotychczasowych laureatów znajduje się popularny spot „Sorry filmowcy” Michała Baczunia i błyskotliwa animacja „Ściągaj z legalnych źródeł” Michała Toczka, prezentowana w polskich kinach z pełnometrażowym filmem 3D „Lego przygoda”.

Konkurs ma charakter otwarty, mogą brać w nim udział osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców. Filmy, nie dłuższe niż 1 minuta, powinny wpisywać się w przesłanie kampanii Legalnej Kultury: „Korzystając z legalnych źródeł wspierasz kulturę”, i uświadamiać odbiorców, że sposób w jaki sięgają po kulturę ma na nią ogromny wpływ. Termin składania prac wraz z wymaganymi dokumentami upływa 29 sierpnia 2014 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali Młodego Kina 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni 19 września 2014 roku w Teatrze Muzycznym.

Laureaci najlepszych spotów, zgodnie z decyzją jury Konkursy Młodego Kina, otrzymają nagrody:


  • 1 nagroda: 8 tys. złotych 
  • 2 nagroda: 2 tys. złotych i udział w warsztatach Film Spring Open 
  • 3 nagroda: 1 tys. złotych i udział w warsztatach Film Spring Open 

Organizatorzy podkreślają, że prawa autorskie nadesłanych spotów nie mogą być w żaden sposób ograniczone ani naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. Materiały wykorzystane w filmie (muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry, itp.) muszą pochodzić z legalnych źródeł.

Szczegółowe informacje i dokumenty dotyczące Konkursu znajdują się na stronie www.legalnakultura.pl


REGULAMIN KONKURSU>>CYFROWA_REWOLUCJA_regulamin.pdf  
OŚWIADCZENIE>>CYFROWA_REWOLUCJA_oswiadczenie.pdf 
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY>>CYFROWA_REWOLUCJA_formularz.pdf  CYFROWA_REWOLUCJA_formularz.doc