Konkurs Główny bez filmu „Żużel”: wyjaśnienie producenta

Konkurs Główny bez filmu „Żużel”: wyjaśnienie producenta

W związku z pytaniami o film „Żużel” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej przedstawiamy dodatkowe informacje dotyczące wycofania go z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Film „Żużel” został zakwalifikowany do Konkursu Głównego na mocy decyzji Komitetu Organizacyjnego 44. FPFF, podjętej w piątek, 19 lipca 2019 roku. Zgodnie z tą decyzją listę filmów konkursowych, ogłoszoną tydzień wcześniej, poszerzono o cztery dodatkowe tytuły rekomendowane przez Zespół Selekcyjny. Wśród nich był „Żużel” Doroty Kędzierzawskiej.

Według producenta wiodącego filmu, Artura Reinharta, zawirowania wokół selekcji konkursowej wpłynęły na harmonogram prac związanych z postprodukcją.

Zrezygnowaliśmy z terminów postprodukcji dźwiękowej, czego po upływie tygodnia już nie możemy „odwrócić”. Nie wiedzieliśmy też nic o kulisach wyboru, więc rozumieliśmy, że jest to decyzja ostateczna i jednoznaczna. W związku z powyższym niestety nie zdążymy skończyć prac nad filmem do czasu rozpoczęcia Festiwalu i jesteśmy zmuszeni wycofać film z Konkursu – poinformował Artur Reinhart w liście skierowanym do Dyrektora Festiwalu.

Pełna lista filmów, które wezmą udział w Konkursie Głownym: LINK.

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 16-21 września 2019 roku w Gdyni.