Konkurs na Dyrektora Artystycznego FPFF ogłoszony

Konkurs na Dyrektora Artystycznego FPFF ogłoszony

Do 16 kwietnia 2020 roku organizatorzy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czekają na zgłoszenia kandydatur na stanowisko Dyrektora Artystycznego.

Dyrektora Artystycznego FPFF wybierze Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Joanny Kos-Krauze. W Komisji znalazło się siedmioro reżyserów i producentów filmowych, laureatów Złotych i Srebrnych Lwów: Renata Czarnkowska-Listoś, Joanna Kos-Krauze, Jan P. Matuszyński, Ewa Puszczyńska, Małgorzata Szumowska, Janusz Zaorski, Xawery Żuławski. O składzie Komisji Konkursowej zdecydowała Rada Programowa Festiwalu.

Stanowisko Dyrektora Artystycznego FPFF zostało przywrócone w ramach reformy organizacyjnej Festiwalu. Zmiany przeprowadzono w wyniku szerokich konsultacji ze środowiskiem polskich filmowców i w odpowiedzi na ich postulaty.

Dyrektor Artystyczny FPFF powinien gwarantować profesjonalizm i obiektywność wyboru filmów konkursowych. Kandydaci na to stanowisko muszą mieć co najmniej pięć lat doświadczenia w pracy lub współpracy z szeroko rozumianą branżą filmową. Ogłoszenie Komitetu Organizacyjnego o konkursie na Dyrektora Artystycznego FPFF, wraz z jego regulaminem, dostępne jest na stronie internetowej Festiwalu.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w konkursie drogą elektroniczną. Prace Komisji Konkursowej oraz przesłuchania Kandydatów będą prowadzone zdalnie przy wykorzystaniu narzędzi elektronicznych.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 14-19 września 2020 roku w Gdyni.