Kronika 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Kronika 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Trzy krótkie filmy dokumentalne zrealizują podczas Festiwalu studenci szkół filmowych: Stanisław Horodecki z Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Karol Pałka ze Szkoły Wajdy i Piotr Bieliński z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim.

Młodzi adepci sztuki filmowej pod opieką znakomitych profesorów, Jacka Bławuta i Andrzeja Fidyka, pokazują Festiwal zupełnie inaczej niż wszystkie relacjonujące to wydarzenie media. Autorem projektu jest Jerzy Rados, który od dwunastu lat dokumentuje Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Celem eksperymentu jest nieustanne poszukiwanie nowych form dokumentalnego spojrzenia na festiwalowy mikroświat, pełen znanych postaci, konkursowych zmagań i intrygujących wydarzeń.

Projekcje kolejnych odcinków Kroniki odbywają się w środę 20 września, czwartek 21 września i piątek 22 września, wieczorem, tuż przed ostatnim pokazem filmu konkursowego w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz przed wybranymi projekcjami w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Partnerem Kroniki 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych jest Miasto Gdynia.