Kronika filmowa 44. FPFF

Kronika filmowa 44. FPFF

Kronika 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych to krótkie filmy dokumentalne, które zostaną zrealizowane w trakcie Festiwalu przez studentów trzech szkół filmowych. Pierwszy odcinek uczestnicy Festiwalu zobaczą w środę festiwalową, 18 września 2019 roku, przed wieczornymi projekcjami.

Anna Berent i Natalia Wylężałek z Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Olga Papacz i Jakub Tlałka ze Szkoły Wajdy oraz Martyna Ludwig z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim odkryją najważniejszy w Polsce festiwal filmowy zupełnie inaczej niż wszystkie relacjonujące to wydarzenie media. Młodzi adepci sztuki filmowej będą pracować pod kierunkiem znakomitych twórców i wykładowców: Andrzeja Fidyka, Joanny Krauze oraz Ireny Siedlar.

Autorem projektu jest reżyser, scenarzysta, wicedyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Jerzy Rados, który od dwunastu lat dokumentuje gdyński Festiwal. Celem eksperymentu jest nieustanne poszukiwanie nowych form dokumentalnego spojrzenia na festiwalowy mikroświat, pełen znanych postaci, konkursowych zmagań i intrygujących wydarzeń. 

Zapraszamy do obejrzenia jednego z archiwalnych wydań Kroniki Festiwalu, zrealizowanego w 2008 roku. LINK

W tym roku uczestnicy Festiwalu obejrzą kolejne odcinki Kroniki przed wieczornymi pokazami filmów z Konkursu Głównego w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz przed wybranymi projekcjami w Gdyńskim Centrum Filmowym i innych obiektach festiwalowych – od środy do piątku (18-20 września 2019 roku).

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 16-21 września 2019 roku w Gdyni.