KURS SCENARIUSZOWY Z SYDEM FIELDEM PODCZAS 37. FESTIWALU W GDYNI

Od dziś do 15 kwietnia można zapisywać się na czterogodzinny kurs scenariuszowy, który podczas 37. Gdynia Film Festival. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych poprowadzi legenda teorii scenariuszowych – Syd Field. Podczas dwóch sesji wykładowych, „największy guru scenarzystów” jak nazywa go CNN, wyłoży swoją teorię konstrukcji scenariusza filmowego.

SydField_5x7.jpg

Syd Field to legendarny teoretyk i konsultant scenariuszowy, który na przełomie lat 70. i 80. skodyfikował teorię trzyaktowej struktury scenariusza filmowego. Jego podejście zrewolucjonizowało sposób myślenia o scenariuszu filmowym i na kolejne dekady stało się zasadniczym punktem odniesienia zarówno dla praktyków jak i teoretyków scenopisarstwa. Wśród wydanych przez niego książek, nazywanych „bibliami scenarzystów”, są takie pozycje jak „The Screenwriter’s Notebook”, czy „Screenplay”. Przetłumaczono je na 19 języków (również na jęz. polski), a ich światowa sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy.

Syd Field jest od lat konsultantem scenariuszowym takich studiów filmowych, jak 20th Century Fox, Disney, czy Universal. Od lat prowadzi także wykłady, warsztaty scenariuszowe oraz kursy. Hollywood Reporter nazywa go „najbardziej wziętym nauczycielem scenopisarstwa na świecie”. W tym roku, podczas Gdynia Film Festival poprowadzi dwudniowy kurs scenariuszowy podczas którego opowie m.in. o kreowaniu postaci filmowych, planowaniu punktów zwrotnych fabuły oraz o definiowaniu bohaterów filmowych poprzez akcję.

Kurs scenariuszowy z Sydem Fieldem podzielony będzie na dwie dwugodzinne sesje i będzie miał miejsce 9 i 10 maja podczas 37. Gdynia Film Festival. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Koszt kursu to 100 PLN za osobę. Termin zapisów upływa 15 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona. Wykłady prowadzone będę w języku angielskim (z symultanicznym tłumaczeniem na język polski).

Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie: www.festiwalgdynia.pl