Kurs scenariuszowy z Sydem Fieldem podczas 37. Festiwalu w Gdyni

Kurs scenariuszowy z Sydem Fieldem podczas 37. Festiwalu w Gdyni
Do 20 kwietnia można zapisywać się na czterogodzinny kurs scenariuszowy, który podczas 37. Gdynia Film Festival. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych poprowadzi legenda teorii scenariuszowych – Syd Field. Podczas dwóch sesji wykładowych, „największy guru scenarzystów” jak nazywa go CNN, wyłoży swoją teorię konstrukcji scenariusza filmowego.

SydField_5x7.jpg

Syd Field to legendarny teoretyk i konsultant scenariuszowy, który na przełomie lat 70. i 80. skodyfikował teorię trzyaktowej struktury scenariusza filmowego. Jego podejście zrewolucjonizowało sposób myślenia o scenariuszu filmowym i na kolejne dekady stało się zasadniczym punktem odniesienia zarówno dla praktyków jak i teoretyków scenopisarstwa. Wśród wydanych przez niego książek, nazywanych „bibliami scenarzystów”, są takie pozycje jak „The Screenwriter’s Notebook”, czy „Screenplay”. Przetłumaczono je na 19 języków (również na jęz. polski), a ich światowa sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy.

Syd Field jest od lat konsultantem scenariuszowym takich studiów filmowych, jak 20th Century Fox, Disney, czy Universal. Od lat prowadzi także wykłady, warsztaty scenariuszowe oraz kursy. Hollywood Reporter nazywa go „najbardziej wziętym nauczycielem scenopisarstwa na świecie”. W tym roku, podczas Gdynia Film Festival poprowadzi dwudniowy kurs scenariuszowy podczas którego opowie m.in. o kreowaniu postaci filmowych, planowaniu punktów zwrotnych fabuły oraz o definiowaniu bohaterów filmowych poprzez akcję.

W ciągu czterech intensywnych godzin, Syd Field omówi następujące zagadnienia:

  • Rozplanowanie fabuły
  • Kreowanie postaci filmowych
  • Natura struktury dramatycznej
  • Efektywny zwrot akcji
  • Definiowanie bohaterów poprzez akcję
  • Skuteczny dialog
  • Pierwszych 10 stron scenariusza
  • Istota konfliktu
  • Jak to zebrać w jedną całość

Zajęcia będą zawierać półgodzinną sesję podczas której Syd Field odpowie na pytania uczestników kursu. Wykłady prowadzone będę w języku angielskim (z symultanicznym tłumaczeniem na język polski).

Termin: 9-10 maja 2012 (środa – czwartek)
Godz.: 11.00-13.00
Miejsce: Gdynia | Multikino
Cena: 100zł/ osoba
Prowadzący: Syd Field

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wypełniony formularz prosimy przesłać na adres warsztaty@festiwalgdynia.pl
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona

Prosimy o uiszczenie opłaty za w/w warsztat w kwocie 100zł przelewem bankowym na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni. Prosimy o zatytułowanie przelewu „warsztaty”.

NORDEA BANK POLSKA S.A. O/GDYNIA I:  31 1440 1026 0000 0000 1173 2488.   
Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, ul. Folwarczna 2, 81-547 Gdynia