„Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema” – na płytach Blu-ray!

„Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema” – na płytach Blu-ray!
Wydawca płyty DI Factory, wraz partnerami wydawnictwa: Studiem Filmowym KADR, Studiem Filmowym TOR, Studiem Filmowym ZEBRA, Cyfrowym Repozytorium Filmowym oraz firmą Takt zaprasza na konferencję prasową dotyczącą projektu, która odbędzie się w czwartek 17 września o godzinie 13.00 w Hotelu Courtyard by Marriott w Sali konferencyjnej OSLO na I piętrze.

Jedna wizyta Martina Scorsese w Polsce i jedna jego rozmowa z Jędrzejem Sablińskim 
stały się początkiem niezwykłej filmowej przygody, która wyprawiła arcydzieła polskiej kinematografii w podróż przez kraje i kontynenty. Dowiedziawszy się o zaawansowanych i prowadzonych z sukcesami pracach nad cyfrową rekonstrukcją naszych najważniejszych filmów, amerykański reżyser wytypował 24 najciekawsze tytuły. Sygnowane jego nazwiskiem i z pomocą kierowanej przez niego The Film Foundation wybrane obrazy pojechały na spektakularne tournée po USA i Kanadzie. Później trafiły na ekrany kin w Australii, Chinach i Wielkiej Brytanii. A teraz 
pod marką „Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema” otrzymacie Państwo 
te filmowe perełki na płytach: pięknie odnowione i w najwyższej jakości wydane na płytach
Blu- ray.

Na na rynku pojawia się właśnie pierwsza część wydawnictwa Blu-ray zatytułowanego „Martin Scorsese Presents : Masterpieces of Polish Cinema”, które zaplanowana jest jako seria trzech eleganckich boxów z klasykami polskiego kina po rekonstrukcji cyfrowej (po 8 filmów 
w każdym z nich). Filmy, które znajdują się w pierwszym pakiecie to: „FARAON”, „ZIEMIA OBIECANA”, „SALTO”, „SANATORIUM POD KLEPSYDRĄ”, „CZŁOWIEK Z ŻELAZA”, „CONSTANS”, „BARWY OCHRONNE”, „AKTORZY PROWINCJONALNI”.
Każdy box ma oryginalny design stworzony specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa. Na płytach, oprócz filmów zrekonstruowanych cyfrowo, znajduje się również zwiastun serii nagrany przez samego Martina Scorsese oraz prezentacja efektów rekonstrukcji cyfrowej. Wszystkie filmy mają napisy angielskie i francuskie.

Wydawnictwo to jest unikalnym przedsięwzięciem, które pozwoli zachować narodowe dziedzictwo filmowe w formie dostępnej dla jeszcze szerszej widowni niż tylko pokazy kinowe, a wszystkim obecnym i przyszłym miłośnikom polskiego kina umożliwi łatwy powrót do tych arcydzieł w dowolnym czasie.

Wydawnictwo wspierane jest przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.