Masterclass HBO

Masterclass HBO

HBO Polska zaprasza profesjonalistów z branży filmowej do udziału w Masterclass HBO prowadzonym przez Antony’ego Roota, Executive Vice President of Programming and Production HBO Europe, odpowiedzialnego za lokalne produkcje w 15 krajach, w tym w Polsce, Czechach, w Rumunii i na Węgrzech. Masterclass organizowany jest pod hasłem „Development projektów telewizyjnych – różnice w podejściu do rozwoju produkcji fabularnych na rynku międzynarodowym”.

Dyrektor artystyczny Festiwalu, Michał Oleszczyk, podkreśla: Obecność HBO jako współorganizatora znaczy dla nas wszystkich ogromnie dużo. Nie jest żadną przesadą stwierdzenie, że obecna serialowa rewolucja medialna miała swój początek właśnie w HBO. Od „Seksu w wielkim mieście” i „Rodziny Soprano”, poprzez „Sześć stóp pod ziemią” aż po „Grę o tron”, HBO rozwija oryginalne projekty fabularne i dokumentalne, które porywają wyobraźnię całego globu, jednocześnie komentując w sposób wysoce świadomy przemiany obyczajowe i moralne współczesnego świata. Jestem pewien, że zarówno sekcja filmowa, jak i unikalne warsztaty z Anthonym Rootem, będą się cieszyć wielkim i zasłużonym powodzeniem na 39. FFG.

Spotkanie odbędzie się w Multikinie sala 8, czwartek, godz. 17.00. Wstęp za okazaniem zaproszenia lub akredytacji festiwalowej.