Nagroda publiczności 40. FFG dla filmu „Moje córki krowy”

Nagroda publiczności 40. FFG dla filmu „Moje córki krowy”

Film Kingi Dębskiej „Moje córki krowy” otrzymał Nagrodę Publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
Laureata Nagrody Publiczności wybrali Widzowie 40. FFG, którzy w trakcie Festiwalu przyznawali filmom Konkursu Głównego punkty w skali od 1 do 5, za pomocą kuponów do głosowania, otrzymanych przed seansem.

Głosowanie odbywało się podczas pokazów filmów Konkursu Głównego w Gdyńskim Centrum Filmowym i Multikinie, z wyjątkiem projekcji oznaczonych w programie jako „ostatni seans”.

Nagrodę Publiczności w wysokości 15 000 złotych otrzyma reżyser filmu „Moje córki krowy” – Kinga Dębska.

Gratulując sukcesu twórcom filmu, dyrekcja Festiwalu Filmowego w Gdyni pragnie serdecznie przeprosić twórców filmu za spóźnione przyznanie nagrody, już po ceremonii zamknięcia Festiwalu. Michał Oleszczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu, oświadcza: Sobota 19 września była dniem najcięższej możliwej próby dla nas jako organizatorów: nie tylko pod względem emocjonalnym, ale także logistycznym. Wiadomość o nagłym odejściu Marcina Wrony wymogła na nas całkowite przeformułowanie formuły ceremonii zamknięcia Festiwalu. Powstał nowy scenariusz, w którym przez niefortunne niedopatrzenie zabrakło właśnie Nagrody Publiczności. Bardzo proszę twórców filmu „Moje córki krowy”, tak znakomicie przyjętego zarówno przez publiczność, jak i dziennikarzy obecnych na Festiwalu (którzy przyznali mu swoją nagrodę), o wybaczenie i zrozumienie naszej sytuacji jako organizatorów, postawionych znienacka wobec sytuacji tragicznej.