Polsko-Litewskie Spotkanie Koprodukcyjne

Polsko-Litewskie Spotkanie Koprodukcyjne

Jak doprowadzić do spotkania twórców z dwóch sąsiadujących krajów? Podczas jedynego w swoim rodzaju rejsu uczestnicy Polsko-Litewskiego Spotkania Koprodukcyjnego poznają się na środku Morza Bałtyckiego. 12 polskich i litewskich producentów oraz prowadzący Matthieu Darras (Torino Film Lab) wypłyną z Kłajpedy na pokładzie Brabandera, jednego z najpiękniejszych żaglowców Litwy i przypłyną do Gdyni w dniu otwarcia 40-tego Festiwalu Filmowego w Gdyni.


Podczas dwudniowego rejsu polscy i litewscy producenci będą prezentować i dyskutować o projektach filmowych oraz szukać potencjalnego koproducenta. Przedstawiane projekty obejmują wszystkie rodzaje filmowe, od fabularnych filmów młodych twórców, poprzez filmy dokumentalne o bogatej historii „obojga narodów”, po animacje autorskie i animowane seriale TV.

Polsko-Litewskie Spotkanie Koprodukcyjne jest organizowane przez Litewskie Centrum Filmowe, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Polską Komisję Filmową oraz Festiwal Filmowy w Gdyni i jest częścią zainicjowanego przez Litewskie Centrum Filmowe cyklu wydarzeń w ramach Polskiego Roku 2015.

Wpłynięcie żaglowca Brabander do portu w Gdyni (miejsce za Błyskawicą). Powitanie przez Leszka Kopcia, Dyrektora Festiwalu orza Michała Oleszczyka, Dyrektora Artystycznego.

16.09 godz. 11-13, Hotel Mercure Gdynia Centrum, sala Omega 1

Polsko-Litewskie Spotkanie Koprodukcyjne / Prezentacja możliwości koprodukcji z Litwą

Konferencja nt. rejsu Kłajpeda-Gdynia, podczas którego polscy i litewscy producenci prezentowali swoje projekty filmowe i szukali koproducentów. Relacja z doświadczeń żeglarsko-filmowych i nawiązanych kontaktów przez uczestników rejsu oraz prezentacja możliwości koprodukcyjnych z Litwą. Wydarzenie organizowane przez Lithuanian Film Center, Polski Instytut Filmowy, Polską Komisję Filmową oraz Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.