Skrytykuj! I weź udział w 45. FPFF w Gdyni

Skrytykuj! I weź udział w 45. FPFF w Gdyni

Ruszyła kolejna edycja konkurs „Skrytykuj!” na recenzję wybranego filmu. Laureaci zasiądą w Jury Młodych Konkursu Głównego 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wezmą udział w festiwalowych wydarzeniach oraz spotkają się z przedstawicielami branży filmowej.

Młodzież w wieku od 15 do 19 lat zainteresowana kinem może wziąć udział w konkursie „Skrytykuj!” na najlepszą recenzję, wideorecenzję lub podcast dotyczący dowolnego filmu. Zwycięska trójka utworzy Jury Młodych na tegorocznym, 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (8-12 grudnia 2020). Prace można publikować do 2 listopada na stronie www.skrytykuj.pl. 

Do udziału w konkursie zachęcają m.in. Joanna Kulig, Monika Broda i Arkadiusz Jakubik. https://www.youtube.com/watch?v=x7d7asau1_g

Podczas Festiwalu autorzy trzech najlepszych prac ocenią filmy z Konkursu Głównego. Poza tym spotkają się z przedstawicielami branży filmowej i wezmą udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Tydzień przepełniony filmowymi wrażeniami zwieńczy wręczenie statuetki Skrytykuj.pl autorowi wybranego filmu. W ubiegłym roku Jury Młodych w składzie Julia Palmowska, Marta Matlak oraz Maciej Kędziora nagrodziło film Mowa Ptaków w reż. Xawerego Żuławskiego.

Jury Młodych to prawdziwi eksperci, obecni na najważniejszych wydarzeniach festiwalu, wzbudzający zainteresowanie branży i mediów. I najważniejsze – wręczający prawdziwą i docenianą przez twórców statuetkę. To dzięki Jury Młodych, w 2018 roku, po wyróżnieniu filmu 7 uczuć, Marek Koterski zgodził się po wieloletniej przerwie udzielić wywiad. Na plakatach nagrodzonych przez młodzież tytułów dumnie prezentowane są informacje o przyznanych laurach. Tak było w przypadku: Płynących wieżowców Tomasza Wasilewskiego (2013), Fotografa Waldemara Krzystka (2014,) Nocy Walpurgii Marcina Bortkiewicz czy Cichej nocy Piotra Domalewskiego (2017).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 listopada 2020 roku. Regulamin dostępny jest na stronie www.skrytykuj.pl. Organizator konkursu zapewnia nocleg oraz wyżywienie podczas festiwalu, a także zwrot kosztów przejazdu.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w terminie 8-12 grudnia 2020 r.

Organizatorami konkursu są Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacji o konkursie udziela:
Tytus Ciski
tytus.ciski@fina.gov.pl
+ 48 695 363 996

Na zdjęciu: Jury Młodych 44. FPFF w Gdyni z Sebastianem Fabijańskim, fot. Anna Bobrowska