Spotkania z Legalną Kulturą

Spotkania z Legalną Kulturą

Po raz piąty w Gdyni można się spotkać z Legalną Kulturą, która przypomina, że w cyfrowej rzeczywistości powinny obowiązywać te same zasady etyczne, co w zwykłych relacjach społecznych. Codziennie w godzinach 9.00-21.00 do dyspozycji widzów Festiwalu jest kawiarenka internetowa Legalnej Kultury.


Konkurs na spot Legalnej Kultury – „Krótki film o legalności”

Krzysztof Kieślowski szukał odpowiedzi na fundamentalne pytania, starając się przekazywać uczniom, jak być uczciwym wobec filmu, widza i bohaterów filmowych. Fundacja Legalna Kultura we współpracy z Festiwalem Filmowym w Gdyni poprosiła młodych twórców, żeby odwołując się do dziedzictwa Kieślowskiego opowiedzieli o przenoszeniu norm moralnych do sieci. Ogłoszenie wyników odbędzie się na Gali Młodego Kina.

Nagroda Specjalna w Konkursie Młodego Kina
Legalna Kultura po raz kolejny przyznaje Nagrodę Specjalną w Konkursie Młodego Kina. Zwycięzcę wyłoni Jury festiwalowe. Edukacja, wspieranie i promowanie młodych twórców, rozpoczynających drogę zawodową, należy do naszych celów.

Pocztówki z festiwalu i gifbudka
Dzięki naszej akcji pocztówkowej, mogą Państwo zaskoczyć najbliższych i podarować im chwilę analogowej radości. Zatroszczymy się o to, by festiwalowe pozdrowienia trafiły do adresatów. Fani pozdrowień w nowoczesnej formie mogą skorzystać z naszej gifbudki.


Kultura Na Widoku dla kinomanów

Multimedialny projekt Legalnej Kultury dla wszystkich, dla których kultura jest ważna, i tych, którzy chcą ją odkrywać, to blisko tysiąc utworów. Z instalacji można legalnie pobrać filmy, muzykę, książki i gry. W tym roku nowością są wirtualne spacery po muzeach i galeriach świata. Projekt promuje też czytelnictwo, pokazując wagę literatury. W Roku Krzysztofa Kieślowskiego przygotowaliśmy kolekcję piętnastu filmów, wśród których jest „Przypadek”, „Amator” i trylogia „Trzy kolory”, oraz albumy z muzyką filmową. Wszystkie dzieła można pobrać na urządzenia mobilne albo na komputer w każdej chwili, ponieważ są dostępne także na stronie www.kulturanawidoku.pl.