Uśmiech na Festiwalu: FLY SMILE IN GDYNIA

Uśmiech na Festiwalu: FLY SMILE IN GDYNIA

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz aktorzy, Tatiana Sosna-Sarno, Anna Czartoryska i Eryk Lubos, odwiedzą dzieci – pacjentów gdyńskiego Szpitala Św. Wincentego a Paulo. W piątek, 22 września 2017 roku, o godzinie 11.00.

To kolejna odsłona Światowego Archiwum Uśmiechu – przedsięwzięcia, które od lat jest częścią Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Za sprawą fotografii gromadzi na plakatach uśmiechy aktorek i aktorów, reżyserek i reżyserów, widzów festiwalowych. Przede wszystkim jednak wywołuje uśmiech dzieci, pacjentów z Gdyni. Pomysłodawca i realizator projektu, Marek Wysoczyński, zbiera podczas Festiwalu uśmiechy rysowane przez gwiazdy polskiego kina. Polscy filmowcy proszeni są też o totalnie zwariowane zdjęcia z uśmiechem.

– Aktorzy mają czerwone dywany, nagrody i flesze reporterów. Chore dzieci dzięki Festiwalowi, Światowemu Archiwum Uśmiechu i Prezydentowi Gdyni Wojciechowi Szczurkowi mają swoje pięć minut. Co roku odwiedzamy szpital w towarzystwie filmowych gwiazd. Wtedy to dzieci, pacjenci, rodziny, lekarze i pracownicy szpitala są najważniejsi.

Na wizytę w szpitalu zapraszamy dziennikarzy, fotografów, ekipy telewizyjne. Będziemy razem rysować uśmiechy, będziemy przeprowadzać warsztaty z uśmiechem. Smilecoaching.eu i worldsmilearchive.com to miejsca w internecie, gdzie będzie można zobaczyć nasze odloty pozytywne, czyli FLY SMILE. W czasie spotkania opowiem, jak można lecieć nad problemem, bólem i jak dolecieć do celu. Oczywiście i z czasem na krótką łzę i z ogromnym czasem na uśmiech.

Co roku budujemy kolejne chwile pozytywne, mocne tak bardzo, by starczyły na te momenty, kiedy jest nam trudno. A uśmiech mądry będzie mógł wtedy rozgościć się na dobre i złe.

Marek Wysoczyński