Wydarzenia branżowe na 42. FPFF

Wydarzenia branżowe na 42. FPFF

Prezentacje nowych technologii filmowych, warsztaty oraz spotkania i dyskusje na tematy dotyczące rozwoju polskiej kinematografii – program 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych obok pokazów filmowych obejmuje liczne wydarzenia branżowe.

Akademia Nowych Technologii Filmowych PKO Banku Polskiego

Polskie kino rozwija się z roku na rok. Obok debiutujących twórców i premierowych filmów pojawiają się też technologie, które umożliwiają coraz bardziej nowatorskie tworzenie obrazu. Dzięki innowacjom film polski dorównuje światowej branży w zakresie sprzętu, oprogramowania i rozwiązań w procesie kreacji. Podczas Festiwalu w Gdyni odbędzie się dwudniowa prezentacja aktualnych trendów w branży filmowej i możliwości technologicznych polskich studiów filmowych.

Środa, 20 września, Scena Kameralna Teatru Muzycznego

10.00-12.00, Capital24: Trendy, które zmieniają kino

15.00-17.00, StoryCode WAW on Tour – Kino 360

Czwartek, 21 września, Multikino, Sala 8

10.00-12.00, Platige Image: Efekty wizualne w przemyśle filmowym i koncepcja Platige 3D Live Theater

12.30-14.30, DiFactory: Nowe trendy w korekcji barwnej filmu fabularnego

15.00-16.30, Orka Film: Efekty specjalne w filmach zakwalifikowanych do Konkursu Głównego

17.00-18.30, Pokaz filmu „Bracia Lumière” reż. Thierry Fremaux

Partnerem Głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

PKONEWS.JPG


Gdynia Industry

Już po raz drugi Festiwal zaprasza twórców, producentów, profesjonalistów branży filmowej oraz studentów szkół filmowych do dyskusji w ramach Gdynia Industry, które przez trzy dni będą trwały na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego.

Środa, 20 września

12.30-14.30, Panel: Kino dla młodego widza

17.30-19.30, Ktoś to napisał! – spotkanie z członkami Zarządu Federacji Scenarzystów Europejskich

Czwartek, 21 września

11.00-12.30, Wielkość ekranu, czyli kino w czasach dystrybucji on-line

13.00-14.30, Promocja polskiego filmu za granicą

15.30-17.00, Pozyskiwanie finansowania filmowego. Utarte ścieżki oraz niezbadane lądy

17:30-19:00, Seriale premium – dlaczego warto inwestować w produkcję seriali wysokiej jakości?

Piątek, 22 września

11.00-12.30, Nic się nie dzieje proszę pana. Nic? Dyskusja o rynku polskiej animacji

13.00-14.30, Development filmu historycznego. Muzeum Powstania Warszawskiego przedstawia projekt filmu o Janie Nowaku Jeziorańskim

17.00-18.30, „Panoptikum”. O ekonomi kina, klastrach, festiwalach

Wydarzenia w ramach Akademii Nowych Technologii Filmowych PKO Banku Polskiego oraz Gdynia Industry odbędą się na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego (wejście od ulicy Baduszkowej) oraz w Multikinie, w sali nr 8. Wstęp jest BEZPŁATNY, jednak konieczna jest rezerwacja miejsc poprzez akredytację, karnet lub pobranie darmowej wejściówki w kasach Gdyńskiego Centrum Filmowego, Multikina i Teatru Muzycznego.

Podczas 42. FPFF odbędą się również między innymi:

Produkcyjne Warsztaty Filmowe FilmPRO

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, Magazyn „FilmPRO” i Panavision Polska zapraszają na warsztaty operatorskie z obiektywami Panavision Primo 70 i kamerą Red Epic Helium 8K prowadzone przez Arkadiusza Tomiaka. Hotel Mercure Gdynia, piątek 22 września, godzina 11.00.

Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Gdyńskie fora Stowarzyszenia Filmowców Polskich, największej w kraju organizacji zrzeszającej ludzi filmu, są od lat miejscem dyskusji o najistotniejszych zagadnieniach dotyczących środowiska filmowego. Hotel Mercure Gdynia, sobota 23 września, godzina 12.00.

Konferencja prasowa Narodowego Centrum Kultury Filmowej

Największa wystawa o historii kina polskiego powstanie w Łodzi. Jej założenia, plany rozwoju i harmonogram działań na najbliższe dwa lata przedstawią władze Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi. Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Goplana, środa 20 września, godzina 10.00.

Książka Roku. Nagroda Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami

Nagroda PTBFM za najlepszą książkę roku przyznawana jest za monografię autorską w zakresie badań nad filmem i mediami w dwóch kategoriach: Książka Roku i Debiut Roku. Uroczystość wręczenia nagrody, Galeria Gdyńskiego Centrum Filmowego, środa 20 września, godzina 14.30

Sponsorami Głównymi 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych są PKO Bank Polski i PKN ORLEN. Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdyni. Współorganizatorzy: Telewizja Polska SA, HBO Polska, Instytut Adama Mickiewicza, Ministerstwo Rozwoju. Festiwal rozpocznie się 18 września i potrwa do 23 września 2017 roku.