CASTING JAKO ZŁOŻONY I TWÓRCZY PROCES NA DRODZE BUDOWANIA KLIMATU I CHARAKTERU DZIEŁA FILMOWEGO.

13 września | 14:30 - 18:30

sala Omega, hotel Mercure Gdynia

CASTING JAKO ZŁOŻONY I TWÓRCZY PROCES NA DRODZE BUDOWANIA KLIMATU I CHARAKTERU DZIEŁA FILMOWEGO.

Jaka jest rola castingu w polskim kinie? Jak zmieniała się na przestrzeni lat? Na czym polega proces doboru obsady? Jaki wpływ na przebieg castingu ma aktor? Jaki wpływ na decyzje obsadowe ma reżyser_ka castingu? 

Obsada to jeden z tych elementów filmu, który pasjonuje wszystkich: i filmowców, i widzów. Twórczy element każdej fabularnej produkcji, stanowiący często o charakterze i powodzeniu filmu – dla publiczności jest przestrzenią nieznaną, dla twórców filmowych jedną z bardzo ważnych decyzji. Tymczasem wśród aktorek i aktorów niejednokrotnie budzi niepokój. Może wspólnie sprawimy, że będzie inaczej?

Spotkamy się z reżyserkami i reżyserami castingu, producentkami i producentami, aktorkami i aktorami, reżyserkami i reżyserami… Poruszymy istotne zagadnienia dotyczące castingu; między innymi relacji między twórcami, odpowiedzialności, wpływu aktorów na przebieg castingu, edukacji w tym obszarze czy roli reżysera obsady na tle całej produkcji filmowej. Porozmawiamy o kulisach całego procesu castingu, ale i skutecznych metodach prezentacji aktorów oraz kontaktu z osobami decydującymi o obsadzie. 

PARTNERZY WYDARZENIA: e-TALENTA, Gildia Polskich Reżyserek i Reżyserów Castingu

PROGRAM:

14.30 – 14.40 | Powitanie partnerów wydarzenia (e-TALENTA, Gildia Polskich Reżyserek i Reżyserów Castingu), gości, panelistów i uczestników przez organizatora. Powitanie wszystkich obecnych przez Barbarę Kowalską – przedstawicielkę e-TALENTA. Przedstawienie programu wydarzenia przez moderatora. 

14.40 – 15.30 | Dyskusja na temat twórczego wymiaru pracy reżyserki/a castingu

Podkreślenie sensu i benefitów, które płyną z twórczej, opartej na zaufaniu i odnalezieniu wspólnej wrażliwości artystycznej, współpracy reżysera i producenta z reżyserką/em castingu.

Paneliści: Julia Popkiewicz, Xawery Żuławski, Aneta Hickinbotham, Mikołaj Kubacki, Jowita Budnik

15.30 – 16.00 | Kto to zagra? 

Reżyserki castingu Marta Kownacka i Nadia Lebik przeprowadzą hipotetyczny casting, wspólnie z gośćmi panelu wybiorą obsadę potencjalnego filmowego hitu!

16.00 – 16.10 | Przerwa kawowa

16.10 – 16.30 | Jak e-TALENTA ułatwia proces castingu?

Europejska platforma castingowa e-TALENTA o rozszerzeniu działalności w Polsce oraz jej funkcjach i wizji zacieśnienia współpracy pomiędzy reżyserami castingu, reżyserami, producentami, agentami i aktorami.

16.30 – 17.30 | Panel dotyczący benefitów płynących z dobrego przygotowania się do castingu 

Casting odczarowany! Jak dobrze przygotować się do castingu? Jak nagrać dobrą wizytówkę? Na czym polega e-casting? Jakie oczekiwania mogą mieć reżyserki/rzy castingu oraz agenci?

Paneliści: Paulina Krajnik, Monika Stępień, Przemysław Przestrzelski, Konrad Michalak, Philipp Mogilnitskiy

17.30 – 18.30 | Indywidualne konsultacje