Kronika 47. FPFF

Kronika 47. FPFF

Kronika 47. FPFF to pięć krótkich filmów dokumentalnych filmowanych i montowanych w trakcie Festiwalu, realizowanych przez studentów reprezentujących najważniejsze polskie szkoły filmowe – GSF (opiekun artystyczny – Marcin Borchardt), Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach (opiekun artystyczny – Andrzej Fidyk), Szkołę Filmową w Łodzi, Szkołę Wajdy i Warszawską Szkołę Filmową (opiekun artystyczny – Filip Hillesland). Kroniki montują studenci kierunku montażu filmowego Szkoły Filmowej w Łodzi, pod opieką doświadczonych montażystów Ireny Siedlar i Miłosza Jańca.

Autorem projektu jest Jerzy Rados, który od szesnastu lat dokumentuje FPFF w Gdyni. Celem kronikarskiego eksperymentu jest nieustanne poszukiwanie przez młodych twórców filmowych nowych form dokumentalnego spojrzenia na festiwalowy mikroświat, pełen znanych postaci, konkursowych zmagań i intrygujących wydarzeń.

Premierowe projekcje kolejnych odcinków Kroniki 47. FPFF odbywają się w poniedziałek 12.09, wtorek 13.09, środę 14.09, czwartek 15.09 i piątek 16.09 w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz przed wybranymi projekcjami w Gdyńskim Centrum Filmowym.