Od audioserialu do świata filmu

22 września | 18:00 - 19:00
Od audioserialu do świata filmu

„Usłysz kulturę” to autorski program Audioteki, którego celem jest wsparcie m.in. scenarzystów, reżyserów i reportażystów w finansowaniu i realizacji autorskich produkcji audio. Pierwsza edycja „Usłysz kulturę” cieszyła się ogromnym powodzeniem. W ciągu trzynastu miesięcy w ramach programu swoje zgłoszenia przesłało czterystu osiemnastu twórców. Wybranych zostało dwadzieścia jeden autorskich scenariuszy, a dziewięć zrealizowanych na ich podstawie produkcji jest dostępnych w aplikacji Audioteki. Wśród nich znalazł się pierwszy w Polsce audiomusical Jestem, kim chcesz w reżyserii Bartka Szpaka z zespołem Teatru Muzycznego Roma, Lodowa przełęcz, czyli zakopiański audioserial z aktorami Teatru Witkacego, podcast Adama Śmiałka Towary modne, a także audioreportaż Ewy Stusińskiej Miła robótka.

W tym roku co kilka miesięcy organizatorzy będą ogłaszać WEZWANIE, czyli zapotrzebowanie na pomysły w danym gatunku czy temacie. Wszystkie scenariusze i pomysły na realizację nadesłane w ramach WEZWANIA zostaną przeczytane i ocenione przy współpracy ze StoryLab Pro, a maksymalnie dziesięć pomysłów zostanie nagrodzonych spotkaniem ze script doctorem w celu ich dopracowania. Najlepszym zaproponujemy współpracę.

Audioteka wspiera scenarzystów, angażując się także w dodatkowe inicjatywy. W tym roku Audioteka została partnerem 5. edycji Script Wars – Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego, w ramach którego ufundowała dla zwycięzców nagrody finansowe, a także możliwość zaproszenia wybranych laureatów lub finalistów do negocjacji w celu zawarcia umowy dotyczącej realizacji wersji audio na podstawie zwycięskiego scenariusza.

Podczas 46. FPFF w Gdyni, w ramach programu „Usłysz kulturę”, Audioteka poprowadzi spotkanie „Od audioserialu do świata filmu”. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Dąbrowska – kierowniczka produkcji – oraz Arkadiusz Seidler – dyrektor wydawniczy i członek zarządu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Scenę Kameralną Teatru Muzycznego 22 września 2021, godz. 18:00–19.00.