Spotkanie z twórcami pełnometrażowej animacji „Bursztynowy Pałac”

24 września | 17:00 - 18:00
Spotkanie z twórcami pełnometrażowej animacji „Bursztynowy Pałac”

W związku z zakończeniem prac nad teaserem, studio filmów animowanych KAZstudio z Gdyni zaprasza na spotkanie z twórcami pełnometrażowej animacji pt. Bursztynowy Pałac, które rozpocznie się w piątek 24 września, o godz. 17.00 w Sali Kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni.

Podczas spotkania odbędzie się specjalny pokaz teasera Bursztynowego Pałacu, po którym twórcy opowiedzą o kulisach produkcji, o której śmiało można powiedzieć, że jest to pierwsza tego typu produkcja w Polsce.

Po raz pierwszy w historii polskiego filmu w produkcję zaangażowali się wybitni twórcy, łącząc światy produkcji filmowej oraz animacji poklatkowej. Filip Bajon jest odpowiedzialny za reżyserię warstwy fabularnej filmu, muzykę natomiast komponuje zdobywca Oscara, Jan AP Kaczmarek. Marek Klat i Mirosław Piepka odpowiadają za scenariusz. Marek Skrobecki (współtwórca oscarowej produkcji, Piotruś i Wilk) odpowiada za reżyserię animacji oraz scenografię. . Filip Bajon, Mirosław Piepka i Marek Klat współpracowali już razem przy obsypanym nagrodami filmie „Kamerdyner”.

Fabuła filmu została oparta na baśniach kaszubskich. Akcja filmu będzie się działa na przełomie XV/XVI wieku. Fabuła będzie skupiona wokół potężnej wyspy Hel, która dzięki bursztynowi i niezwykłej pracowitości mieszkańców przeżywała wówczas złote czasy. Od zarania dziejów, tam gdzie jest bogactwo i dobrobyt, pojawia się rządza władzy, pycha i chciwość, dlatego władca Helu i jego rodzina będzie musiała po raz pierwszy w historii wyspy zmierzyć się ze złymi mocami. Na szczęście w walce pomogą im postacie, znane z kaszubskich baśni i legend?

Film jest realizowany łączoną techniką, animacji poklatkowej z nowoczesną cyfrową animacją 3D, na wzór takich animacji, jak nominowany do Oscara „Kubo i dwie struny” studia Laika. Wszystkie lalki oraz elementy scenografii do filmu powstają w studiu w Gdyni, gdzie też jest kręcona większość zdjęć do produkcji.

KAZstudio ma już na koncie zagraniczny sukces popularnej animacji pt. „Rodzina Treflików”, którą oglądają dziś dzieci na całym świecie – od Czech po Rosję i Chiny. Obie animacje studia, „Rodzina Treflików” oraz „Bobaski i Miś”, co roku zdobywają liczne nominacje i nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Połączenie doświadczenia w animacji KAZstudio z wybitnymi artystami polskiego i światowego kina daje duże szanse na międzynarodowy sukces „Bursztynowego Pałacu”.

 

Teaser „Bursztynowego Pałacu” jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Gatunek: fabularny film animowany/ fantasy/ familijny

Wiek: 7+

Reżyseria: Filip Bajon

Scenariusz: Marek Klat, Mirosław Piepka

Muzyka: Jan AP Kaczmarek

Scenografia i animacja: Marek Skrobecki

Produkcja: KAZstudio SA, Polska

 

O studiu:

KAZstudio SA (dawniej Studio Trefl SA) powstało w 2013 roku w Gdyni. Studio specjalizuje się w tradycyjnej animacji poklatkowej z użyciem scenografii i ręcznie wykonanych lalek (bohaterów). Obecnie studio wyprodukowało 77 odcinków popularnego serialu telewizyjnego Rodzina Treflików oraz 52 odcinki produkcji Bobaski i Miś. Reżyserem obu produkcji jest Marek Skrobecki, współtwórca takich filmów, jak nagrodzony Oscarem Piotruś i Wilk czy Danny Boy.

Przy produkcjach współpracuje blisko 50 osobowy zespół profesjonalistów, dzięki czemu cały proces tworzenia animacji, od scenariusza po postprodukcję, może odbywać się w studiu.

 

KONTAKT:

Małgorzata Urbańska

Mob. +48 500 283 475

+48 58 666 71 09

m.urbanska@trefl.com