Strefa Rekonstrukcji Cyfrowej TVP SA

Strefa Rekonstrukcji Cyfrowej TVP SA

Telewizja Polska jest liderem w zakresie cyfryzacji i udostępniania archiwalnych zasobów audiowizualnych. Posiadając największą pracownię digitalizacji, wyposażoną w najnowocześniejszą technologię oraz grono najlepszych specjalistów w Polsce, realizujemy naszą misję, nieustannie powiększając najbogatszą cyfrową bibliotekę o kolejne archiwalne produkcje filmowe i telewizyjne. Unikatowe zbiory filmów i seriali, dzięki digitalizacji i cyfrowej rekonstrukcji, dostępne są nieodpłatnie dla wszystkich w serwisie vod.tvp.pl i www.cyfrowa.tvp.pl.

Tegoroczna edycja Strefy Rekonstrukcji podczas 47. FPFF w Gdyni to nie tylko prezentacja odrestaurowanej klasyki polskiej kinematografii, ale również możliwość zapoznania się z efektami projektu „Digitalizacja Regionalnego Dziedzictwa Telewizyjnego i Filmowego z Archiwum TVP S.A.”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Celem projektu była ochrona przed degradacją i ocalenie od zapomnienia zarejestrowanych na taśmach filmowych materiałów z archiwów Regionalnych Ośrodków Telewizji Polskiej.

Zapraszamy do Strefy Rekonstrukcji na Placu Grunwaldzkim, w której codziennie odbywać się będą:
warsztaty „Na czym polega proces rekonstrukcji cyfrowej materiałów audiowizualnych”;
pokazy zdigitalizowanych i zrekonstruowanych reportaży i dokumentów TVP o tematyce filmowej;
– wieczorne projekcje cyklu „Dekalog” w reż. Krzysztofa Kieślowskiego i filmu „Śmierć jak kromka chleba” w reż. Kazimierza Kutza.