Z Legalną Kulturą w Gdyni

Z Legalną Kulturą w Gdyni

Na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych nie może zabraknąć Fundacji Legalna Kultura, która prowadzi opartą na pozytywnym przekazie kampanię społeczną, zajmuje się edukowaniem w zakresie prawa autorskiego, własności intelektualnej i zagrożeń związanych z piractwem. Fundacja stworzyła też portal www.legalnakultura.pl, zawierający jedyną w Polsce Bazę Legalnych Źródeł Kultury.

Konkurs na spot o uczciwości w kulturze

– Film to sztuka najbardziej popularna, bo dla milionów ludzi jest wciąż potrzebna jak chleb – te słowa wybitnego aktora Zbyszka Cybulskiego stały się inspiracją dla konkursu na krótki film promujący uczciwe korzystanie z kultury jako jeden z fundamentów funkcjonowania w cyfrowym świecie. Organizatorami są Legalna Kultura i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, a jego laureatów poznamy w czasie Festiwalu.

Kultura Na Widoku

W czasie Festiwalu Legalna Kultura uruchomi multimedialną instalację Kultura Na Widoku z dostępem do ponad tysiąca utworów – filmów, muzyki, książek i audiobooków oraz wirtualnymi spacerami po muzeach Polski i świata. Ten ogólnopolski projekt ma zwrócić uwagę na bogactwo zasobów legalnych źródeł, wyrównywanie szans w dostępie do kultury i zachęta do korzystania z kultury w sposób uczciwy. W tym roku Legalna Kultura włącza się w obchody siedemdziesięciolecia polskiej animacji, poświęcając jeden z regałów Kultury Na Widoku wybitnym filmom animowanym z zasobów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Nagroda Specjalna w Konkursie Filmów Krótkometrażowych

Jednym z celów Legalnej Kultury jest promocja twórców na początku drogi zawodowej, dlatego po raz kolejny Fundacja przyznaje Nagrodę Specjalną w Konkursie Filmów Krótkometrażowych, laureatów wyłoni festiwalowe jury.

„W czerni kina”

Przed filmami festiwalowymi zobaczymy specjalnie przygotowane kilkunastosekundowe spoty z cyklu „W czerni kina” z udziałem twórców filmów prezentowanych w tym roku w Gdyni.

Pocztówki z Festiwalu

Dzięki akcji pocztówkowej można zaskoczyć najbliższych i podarować im chwilę analogowej radości. Legalna Kultura zatroszczy się, by pozdrowienia dotarły do adresatów.

Fundacja tradycyjnie zaprasza również na stronę www.legalnakultura i na swoje social media z festiwalowymi relacjami.