Zew Gdyni – daj się zaprosić na Festiwal!

Zew Gdyni – daj się zaprosić na Festiwal!

Miasto Gdynia zaprasza na wyjątkową imprezę urodzinową – na 90-lecie miasta, równocześnie w 90 kinach 18 czerwca 2016 roku o godz. 17.00 pod hasłem „Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!”.

Jubileusz uświetni pokaz słynnego przedwojennego filmu Zew morza Henryka Szaro (1927) – jednego z najciekawszych filmów kina niemego, z muzyką współcześnie skomponowaną przez Krzesimira Dębskiego. Pokaz odbędzie się równocześnie w 90 wybranych miejscach Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Sieci Kino za Rogiem oraz Pracowni Filmoteki Szkolnej. Po filmie odbędzie się – na żywo z Gdyni – transmisja losowania specjalnych nagród dla widzów, dwóch dwuosobowych zaproszeń na wrześniowy 41. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Zaproszenie obejmuje dojazd, nocleg, wyżywienie oraz akredytację na wszystkie wydarzenia 41. FFG. Laureaci konkursu zostaną także głównymi bohaterami filmowej relacji z ich wizyty w stolicy polskiego kina. Dwuosobowe zaproszenie na 41. Festiwal Filmowy w Gdyni otrzyma także to kino, które najlepiej wypromuje czerwcowy seans w mediach lokalnych.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia. Partnerzy: Gdyńskie Centrum Filmowe, Festiwal Filmowy w Gdyni, Filmoteka Narodowa, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, Sieć Kino za Rogiem, Instytut Łączności, Telewizja WTK, KinAds oraz Filmoteka Szkolna. Patroni medialni: Onet.pl, Telewizja Kino Polska oraz FilmBox i FilmBox Premium.

Więcej szczegółów na temat uczestnictwa w konkursie i projekcji filmu można znaleźć na stronie www.zewgdyni.pl