„Zew Gdyni” wzywa! Kto pojedzie na festiwal?

„Zew Gdyni” wzywa! Kto pojedzie na festiwal?

18 czerwca 2016 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym odbył się finał konkursu „Zew Gdyni”. Wiemy już, kto pojedzie na 41. Festiwal Filmowy w Gdyni.

W 90 kinach i placówkach edukacyjnych w całej Polsce jednocześnie pokazano film „Zew morza” Henryka Szaro – polski film niemy, do której zdjęcia kręcono w Gdyni niespełna rok po nadaniu jej praw miejskich. Po filmie – podczas transmisji na żywo z Gdyńskiego Centrum Filmowego – wyłoniono laureatów nagród głównych konkursu związanego z wydarzeniem, ufundowanych przez organizatorów. Zwycięzcy pojadą na tegoroczny 41. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Dla Dariusza Kozłowskiego z Gołdapi, który – jak powiedział nam w rozmowie – nigdy jeszcze w życiu niczego nie wygrał – szczęśliwymi osobami okazały się aktorka Katarzyna Figura, która wylosowała kino „Kultura” w Gołdapi, oraz dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni Leszek Kopeć, któremu laureat zawdzięcza wylosowanie numeru jego zaproszenia.

Drugiego laureata, pana Leszka Oparę, który wziął udział w konkursie w kinie „Sokół” w Nowym Sączu, wylosowali analogicznie: aktorka Marta Herman oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
We wszystkich kinach rozlosowano poza tym nagrody dodatkowe w postaci wakacyjnych zestawów ufundowanych przez partnerów wydarzenia.

Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla autorów najlepszej promocji wydarzenia. Lokalni animatorzy prześcigali się w pomysłach, angażując lokalne media, media społecznościowe i lokalną społeczność. Wymyślano akcje promocyjne, plakaty, własne filmiki reklamowe, organizowano lokalnych sponsorów i partnerów, a nawet nakręcono film. Promocję całej akcji wsparli partnerzy medialni – Onet.pl, telewizja Kino Polska oraz kanały FilmBox i FilmBox Premium.

Na profilu wydarzenia Zew Gdyni publikowane są nominacje za najlepsze działania promocyjne. Autorzy zwycięskiej kampanii dołączą do nas na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Szczegóły poszczególnych kampanii oraz wiadomości na temat finalistów będzie można znaleźć na facebookowym profilu wydarzenia www.facebook.com/zewgdyni.