Zgłoś film na 40. Festiwal Filmowy w Gdyni!

Zgłoś film na 40. Festiwal Filmowy w Gdyni!

Festiwal Filmowy w Gdyni co roku prezentuje najlepsze polskie filmy, promując rodzimą kinematografię na niespotykaną nigdzie skalę. Zapraszamy do zgłaszania filmów do Konkursu Głównego, Konkursu Inne Spojrzenie, Konkursu Młodego Kina i Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się w dniach 14-19 września 2015 roku.

Konkurs Główny przeznaczony jest dla pełnometrażowych filmów fabularnych wyprodukowanych w Polsce od 1 września 2014 roku do 31 sierpnia 2015 roku. Filmy wybrane do Konkursu Głównego powalczą o Wielką Nagrodę Złote Lwy oraz inne nagrody regulaminowe.

Konkurs Inne Spojrzenie przeznaczony jest dla pełnometrażowych filmów fabularnych wyprodukowanych w Polsce od 1 września 2014 roku do 31 sierpnia 2015 roku. Filmy wybrane do Konkursu Inne Spojrzenie powalczą o Nagrodę Złoty Pazur.

Konkurs Młodego Kina przeznaczony jest dla etiud fabularnych i fabularnych filmów dyplomowych studentów szkół filmowym wyprodukowanych w Polsce od 1 września 2014 roku do 31 sierpnia 2015 roku. Filmy wybrane do Konkursu Młodego Kina powalczą o nagrodę za najlepszy film i nagrodę specjalną.

Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych przeznaczony jest dla fabularnych filmów krótkometrażowych z wyłączeniem etiud i filmów studentów szkół filmowych, wyprodukowanych w Polsce od 1 września 2014 roku do 31 sierpnia 2015 roku. Filmy wybrane do Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych powalczą o nagrodę za najlepszy film.

Ostateczne terminy nadsyłania zgłoszeń:

  • do 1 czerwca 2015 roku – Konkurs Główny i Konkurs Inne Spojrzenie
  • do 18 maja 2015 roku – Konkursu Młodego Kina i Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych.

Regulamin Festiwalu, zasady zgłoszeń film do udziału w Festiwalu, załącznik techniczny do zasad zgłoszeń filmów i druk zgłoszenia filmu dostępne są poniżej: 

Regulamin 40. FFG Regulamin 40. FFG


Zasady zgłoszeń Zasady zgłoszeń

Załącznik techniczny Załącznik techniczny

Druk zgłoszenia filmu Druk zgłoszenia filmu