Znamy datę 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Znamy datę 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni
Szanowni Państwo 
przez błąd techniczny do poprzedniego newslettera nie został dołączony nagłówek wiadomości zawierający kluczową informację. Za błąd uprzejmie przepraszamy.Poniżej znajdą Państwo właściwą treść aktualności:

Komitet Organizacyjny Festiwalu Filmowego w Gdyni uprzejmie informuje, że 41. edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 19-24 września 2016 roku.

Festiwal Filmowy w Gdyni jest najważniejszą polską imprezą filmową, posiadającą status narodowego festiwalu filmowego, która w zasadniczy sposób przyczynia się do upowszechniania kultury filmowej i promocji polskiego dorobku filmowego w kraju i za granicą.

Producentem Festiwalu Filmowego w Gdyni jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, a organizatorami Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Miasto Gdynia, Samorząd Województwa Pomorskiego, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, TVP SA, HBO Polska. W organizację imprezy włącza się rokrocznie kilkadziesiąt instytucji, sponsorów i patronów medialnych. Szczególne znaczenie ma związek Festiwalu z Gdynią – FFG jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu miasta, w sposób istotny wpływającym na jego rozwój i wizerunek.