Zostań jurorem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Zostań jurorem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni

10 czerwca rozpoczęła się kolejna edycja konkursu na recenzję i wideorecenzję, towarzysząca kampanii społecznej „Skrytykuj”. Dwoje nastolatków w ramach nagrody zasiądzie w jury młodzieżowym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni (15-20 września 2014).

Zadaniem nastolatków jest opublikowanie na stronie Skrytykuj.pl własnej recenzji dowolnego filmu w formie pisemnej bądź wideo. Co tydzień najciekawsze prace nagradzane będą książkami i filmami DVD, a dwoje laureatów konkursu dołączy do składu jury młodzieżowego, które już po raz drugi wybierze najlepszy film konkursu głównego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Podczas ubiegłorocznej edycji licealiści wyróżnili Tomasza Wasilewskiego za film „Płynące wieżowce”.

Polski Instytut Sztuki Filmowej, organizator konkursu, ma na celu uwrażliwienie młodzieży na język filmu i kultury audiowizualnej poprzez rozwijanie u nastolatków umiejętności rozpoznawania zabiegów właściwych dla kina i tego, na jak różne sposoby można je wykorzystywać.

Akcja rozpoczęła się 10 czerwca i zakończy się 10 sierpnia 2014 r. W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku 15-19 lat. Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć można na stronie Skrytykuj.pl.

Organizatorem kampanii społecznej „Skrytykuj” jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerami konkursu są: 39. Festiwal Filmowy w Gdyni, IPLEX.PL oraz agencja marketingu interaktywnego GoldenSubmarine.

Dodatkowych informacji udziela:

Agata Sotomska
Polski Instytut Sztuki Filmowej
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa
tel.: (22) 42 10 560, 695 363 351
e-mail: agata.sotomska@pisf.pl
www.skrytykuj.pl