Cudowne dziecko

Cudowne dziecko

reż.

Waldemar Dziki

1987, 1 godz. 37 min

Zafascynowany występami rewiowego magika Piotr odkrywa w sobie zdolności telekinetyczne. Popis niezwykłych umięjętności w salonie gier kończy się zdemolowaniem lokalu i wezwaniem rodziców chłopca do szkoły.
Za karę Piotr nie zostaje wpuszczony na urodzinowe przyjęcie do kolegi. Oburzony zakłóca prywatkę, co prowokuje gonitwę rozeźlonych uczestników zabawy za psotnikiem przez miasto i prowadzi do ogólnego zamieszania. W poczuciu winy Piotr zgłasza się na policję, ale tu nikt nie wierzy w jego zdolności. Gdy udowadnia prawdziwość swoich słów, zostaje skierowany do szpitala, skąd, znudzony badaniami, ucieka. Spotyka Aleksandra – geniusza gry na wiolonczeli, w którego zdolności również nikt nie chce wierzyć.
Chłopcy znajdują schronienie u Małgosi, koleżanki Piotra. Tam odnajduje ich inspektor policji, świadek incydentu w komisariacie. Tylko Piotr może ocalić miasto przed zagładą, jaką może spowodować wyciek substancji chemicznej z nowego typu broni. Dzięki swym zdolnościom chłopiec powstrzymuje śmiercionośną kroplę i zawraca ją do pojemnika.
Także Aleksander zyskał uznanie w oczach dyrektora filharmonii. Mały wirtuoz debiutuje w uroczystym koncercie symfonicznym.

scenariusz: Waldemar Dziki
zdjęcia: Wit Dąbal
muzyka: Krzesimir Dębski
scenografia: Jerzy Sajko, Andrzej Przedworski, Andrzej Haliński, Violette Daneau
montaż: Andre Carriveau
dźwięk: Marek Wronko
obsada: Rusty Jedwab(Piotr), Eduard Garson(Aleksander), Daria Trafankowska(matka Piotra), Mariusz Benoit(ojciec Piotra), Władysław Kowalski(inspektor policji), Jan Machulski(wojskowy), Natasza Marszak(Małgosia), Tomasz Klimasiewicz(Michał)
kierownik produkcji: Jacek Szeligowski, Michał Szczerbic, Ann Burke
produkcja: PRF "Zespoły Filmowe" – Zespół "Tor"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP