Cudzoziemka

Cudzoziemka

reż.

Ryszard Ber

1986,

Urodzoną w carskiej rosji Różę w młodości opuścił ukochany. Nie udała się jej kariera skrzypaczki. Przez całe życie tyranizowała męża, dzieci i otoczenie, nikogo nie kochając, mszcząc się za swe porażki, oskarżając nauczyciela gry o zmarnowanie jej talent. Przekonana iż źródłem jej niepowodzeń było w dużej mierze "cudzoziemskie" pochodzenie, dopiero w ostatnich dniach przed śmiercią odkrywa prawdę. Sama jest winna swojemu wyobcowaniu, brakowi kontaktu uczuciowego z najbliższymi, niemożności przeniknięcia tajemnic muzyki. Umierając już wie, że najważniejsze – to "zbratać się ze światem".

scenariusz: Maria Kuncewiczowa(na podstawie własnej powieści)
zdjęcia: Jerzy Stawicki
muzyka: fragmenty utworów J. Brahmsa, F. Chopina, F. Gosseca, F. Mendelssohna, G. Pucciniego, P. Sarasatiego, R. Schumanna, H. Wieniawski, A. Zarzyckiego
scenografia: Andrzej Borecki
obsada: Ewa Wiśniewska(Róża), Katarzyna Chrzanowska(Róża w młodości), Jerzy Kamas(Adam), Joanna Szczepkowska(Marta), Andrzej Precigs(Władyś), Jolanta Grusznic(Jadwiga), Mirosław Konarowski(Michał Bondski), Marek Walczewski(January Bondski), Igor Śmiałowski(ambasador), Andrzej Grąźlewicz(Paweł), Henryk Machalica(prof. Gerchard)
kierownik produkcji: Jerzy K. Frykowski
produkcja: PRF "Zespoły Filmowe" – Zespół "Oko"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP