Laureaci

XI

Wielka Nagroda Festiwalu „Złote Lwy Gdańskie”
„Siekierezada”, reżyseria: Witold Leszczyński

Nagroda Specjalna Jury
„Cudzoziemka”, reżyseria: Ryszard Ber

Nagrody Główne „Srebrne Lwy Gdańskie”
reżyseria filmu kinowego:

Feliks Falk – „Bohater roku”
Radosław Piwowarski – „Kochankowie mojej mamy”
reżyseria filmu telewizyjnego: Jerzy Domaradzki – „Wielki bieg”
scenariusz: Radosław Piwowarski – „Kochankowie mojej mamy”

Nagrody Indywidualne „Brązowe Lwy Gdańskie”
debiut kinowy: Andrzej Domalik – „Zygfryd”
debiut telewizyjny: Tomasz Szatkowski – „Ucieczka”
rola kobieca: Ewa Wiśniewska – „Cudzoziemka”
rola męska: Krzysztof Pieczyński – „Jezioro Bodeńskie” i „Wielki bieg”
drugoplanowa rola kobieca: Maria Pakulnis – „Jezioro Bodeńskie” i „Weryfikacja”
drugoplanowa rola męska: Ludwik Pak – „Siekierezada”
zdjęcia: Krzysztof Pakulski – „Przez dotyk” i „Ucieczka”
scenografia: Andrzej Przedworski – „Osobisty pamiętnik grzesznika…”
muzyka: Jerzy Maksymiuk – „Osobisty pamiętnik grzesznika…”
montaż: Elżbieta Kurkowska – „Ga, ga. Chwała bohaterom”
dźwięk: Nie przyznano nagrody za dźwięk.

Nagrody pozaregulaminowe
Nagroda dziennikarzy
„Przez dotyk”, reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz
Koło reżyserów SFP wraz z „Zespołem Filmowym” uznało Tadeusza Drewno za najlepszego kierownika produkcji filmowej w roku 1986
Dyrektor OPRF wraz z „Polkinem” uhonorowali Złotym Talarem Gdańskim film Janusza Majewskiego „C. K. Dezerterzy” jako rokujący największe nadzieje frekwencyjne spośród prezentowanych premier
Firma „Agfa-Gaevert” doceniła operatorski kunszt Witolda Adamka (nagroda dla najlepszego operatora pracującego na tym negatywie): zdjęcia do „Jeziora Bodeńskiego” i „Bohatera roku”

Wielka Nagroda Festiwalu „Złote Lwy Gdańskie”
„Siekierezada”, reżyseria: Witold Leszczyński

Nagroda Specjalna Jury
„Cudzoziemka”, reżyseria: Ryszard Ber

Nagrody Główne „Srebrne Lwy Gdańskie”
reżyseria filmu kinowego:

Feliks Falk – „Bohater roku”
Radosław Piwowarski – „Kochankowie mojej mamy”
reżyseria filmu telewizyjnego: Jerzy Domaradzki – „Wielki bieg”
scenariusz: Radosław Piwowarski – „Kochankowie mojej mamy”

Nagrody Indywidualne „Brązowe Lwy Gdańskie”
debiut kinowy: Andrzej Domalik – „Zygfryd”
debiut telewizyjny: Tomasz Szatkowski – „Ucieczka”
rola kobieca: Ewa Wiśniewska – „Cudzoziemka”
rola męska: Krzysztof Pieczyński – „Jezioro Bodeńskie” i „Wielki bieg”
drugoplanowa rola kobieca: Maria Pakulnis – „Jezioro Bodeńskie” i „Weryfikacja”
drugoplanowa rola męska: Ludwik Pak – „Siekierezada”
zdjęcia: Krzysztof Pakulski – „Przez dotyk” i „Ucieczka”
scenografia: Andrzej Przedworski – „Osobisty pamiętnik grzesznika…”
muzyka: Jerzy Maksymiuk – „Osobisty pamiętnik grzesznika…”
montaż: Elżbieta Kurkowska – „Ga, ga. Chwała bohaterom”
dźwięk: Nie przyznano nagrody za dźwięk.

Nagrody pozaregulaminowe
Nagroda dziennikarzy
„Przez dotyk”, reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz
Koło reżyserów SFP wraz z „Zespołem Filmowym” uznało Tadeusza Drewno za najlepszego kierownika produkcji filmowej w roku 1986
Dyrektor OPRF wraz z „Polkinem” uhonorowali Złotym Talarem Gdańskim film Janusza Majewskiego „C. K. Dezerterzy” jako rokujący największe nadzieje frekwencyjne spośród prezentowanych premier
Firma „Agfa-Gaevert” doceniła operatorski kunszt Witolda Adamka (nagroda dla najlepszego operatora pracującego na tym negatywie): zdjęcia do „Jeziora Bodeńskiego” i „Bohatera roku”