Klątwa Doliny Węży

reż.

Marek Piestrak

1987, 1 godz. 45 min

Bernard Traven zgłasza się do profesora Sorbony Jana Tarnasa, specjalisty od starych tajskich rękopisów, z prośbą by rozszyfrował manuskrypt z tajskiej szkatuły. Traven skradł ją z buddyjskiej świątyni, dokąd trafił po zestrzeleniu przez partyzantów helikoptera na pograniczu laotańsko – wietnamskim w listopadzie 1950 r. Tarnas i Traven lecą do Wietnamu, by odnaleźć opisaną w manuskrypcie Dolinę Węży.Udaje się tam też zainteresowana sprawą paryska dziennikarka Christine. W Wietnamie Tarnas spotyka znajomego radzieckiego inżyniera Buturlina. Tarnas, Christine, Traven, członkowie radzieckiej ekipy przebywającej w Wietnamie, ludzie bezpośrednio lub pośrednio związani ze sprawą Doliny Węży i próbą ujawnienia jej tajemnic, przeżyją wiele niezwykłych perypetii i nieprawdopodobnych przygód. Do Paryża zakochani Christine i Tarnas wrócą jednak szczęśliwie choć dziewczyna – nie wiedząc o tym – transportowała  w swym bagażu cenną, ale bardzo niebezpieczną dla posiadacza amforę z Doliny Węży.

scenariusz: Wojciech Niżyński, Marek Piestrak, Władimir Wałucki(na motywach noweli Roberta Strattona "Hobby doktora Travena")
zdjęcia: Ryszard Lenczewski, Janusz Pawłowski
muzyka: Sven Gr nberg
scenografia: Jerzy Snieżawski, Pritt Vaher
kostiumy: Ewa Krauze, Kaisa P renson
montaż: Maria Kuźmińska-Lebiedzik
dźwięk: Krzysztof Wodziński
obsada: Krzysztof Kolberger(Tarnas), Roman Wilhelmi(Traven), Ewa Sałacka(Christine), Zbigniew Lesień(Noiret), Leon Niemczyk(mężczyzna w ciemnych okularach), Igor Przegrodzki(Breecher), Zygmunt Bielawski(Morineau), Henryk Bista(redaktor)
kierownik produkcji: Michał Zabłocki, Anna Ałła
produkcja: PRF "Zespoły Filmowe" – Zespół "Oko", Wytwórnia Filmowa "Tallinfilm"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP