Nieproszony gość

reż.

Feliks Falk

1986, 0 godz. 54 min

Po dokonaniu napadu na jubilera, Jarema zatrzymuje przejeżdżający samochód i terroryzuje kierowcę, każąc zawieść się go jego domu. Stefan Krauze potulnie spełnia żądania bandyty. Jego żona Krystyna próbuje stawić opór. Jest przekonana o potrzebie szybkiego działania, tym bardziej, że ich dziecko wymaga opieki lekarskiej. Obecność intruza zaognia małżeński konflikt.
Jarema telefonicznie wzywa swego wspólnika, który obiecuje przyjechać do Krauzów w ciągu półtorej godziny. Wcześniej zjawiają się znajomi z prośbą o pożyczkę. Małżonkowie obawiają się przyznać do posiadania pieniędzy w domu, korzystając z okazji próbują przekazać wiadomość o niebezpiecznym przestępcy. Jarema dostrzega przekazywanie kartki z informacją, zmusza gości do pozostania w domu. Nieoczekiwanie sąsiad prosi o przesunięcie samochodu tarasującego wjazd. Wbrew woli Jaremy Stefan wychodzi z mieszkania, prosi sąsiada o wezwanie pomocy, a sam wraca, by zaskoczyć intruza od tyłu. Udaje mu się obezwładnić przeciwnika gdy przybywa wspólnik Jaremy, żąda torby ze skradzionymi kosztownościami, a przed odejściem zabija bandytę.
Nastepnego dnia rano Stefan wraca z przesłuchania. Chociaż nocny koszmar minął, małżonkowie nadal nie potrafią znaleźć między sobą porozumienia.

scenariusz: Feliks Falk
zdjęcia: Witold Adamek
muzyka: Jan Kanty-Pawluskiewicz
scenografia: Halina Dobrowolska
montaż: Łucja Ośko
dźwięk: Jerzy Szawłowski
obsada: Maria Pakulnis(Krystyna), Cezary Morawski(Stefan), Jan Frycz(Jarema), Gabriela Kownacka(goście), Andrzej Blumenfeld(goście)
kierownik produkcji: Dorota Ostrowska-Orlińska
produkcja: PRF "Zespoły Filmowe" – Zespół "Perspektywa"(dla Telewizji Polskiej)

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP