O rany, nic się nie stało !!!

Do prowincjonalnego miasteczka Plichowo przyjeżdża na praktykę do miejscowej cukrowni, witany entuzjastycznie przez mieszkańców, Kubańczyk Roberto. Podczas kryzysu politycznego 1962 r., napiętej sytuacji między dwoma mocarstwami z podowu Kuby. Roberto zostaje odwołany do ojczyzny. Zanim jednak wyjedzie, w miasteczku wiele się jeszcze wydarzy.
Syn komendanta straży pożarnej Jacek Bukała wraz z przyjaciółmi, Bułką i Bananem, zakładają pierwszy w miasteczku zespół beatowy. Chłopcy podejmują działania wywołujące w spokojnym Plichowie sporo zamieszania. Najpierw knują podstępny plan przeciwko wiarołomnej dziewczynie Jacka, Kasi, uniemożliwiając jej listowne konatakty z nowym ukochanym. Potem zamykają w bunkrze Łukasza, tłumacza Roberta, oskarżając go o szpiegostwo na rzecz USA. Łukasza uwalnia winna jego uwięzienia siostra Jacka, Krystyna. Ona to bowiem, znudzona zalotami Łukasza i rozdrażniona jego stałą obecnością przy ukochanym Roberto, rzuciła nań podejrzenie skwapliwie podchwucone przez wesołą trójkę.
Roberto wyjeżdża z Plichowa. Mieszkańcy z radością świętują wieść o przezwyciężeniu światowego kryzysu, odbywa się huczny festyn z udziałem zespołu Jacka. Łukasz prowadzi pełną skruchy Krystynę do Urzędu Stanu Cywilnego.

scenariusz: Jacek Janczarski, Waldemar Szarek
zdjęcia: Stanisław Plewa
muzyka: Wojciech Konikiewicz
scenografia: Krzysztof Baumiller
montaż: Ewa Romatowska-Różewicz
dźwięk: Andrzej Trzaska
obsada: Bożena Miller-Małecka(Krystyna Bukałówna), Wojciech Malajkat(Jacek Bukała), Elżbieta Kępińska(Kazimiera Bukała), Kazimierz Kaczor(Władysław Bukała), Tomasz Taraszkiewicz(Łukasz Burski), Janusz Leśniewski(Roberto)
kierownik produkcji: Zbigniew Romatowski
produkcja: Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego(przy współudziale CWPiFTV "Poltel")

Legenda
Sekcje pozakonkursowe