O rany, nic się nie stało !!!

reż.

Waldemar Szarek

1987, 1 godz. 26 min

Do prowincjonalnego miasteczka Plichowo przyjeżdża na praktykę do miejscowej cukrowni, witany entuzjastycznie przez mieszkańców, Kubańczyk Roberto. Podczas kryzysu politycznego 1962 r., napiętej sytuacji między dwoma mocarstwami z podowu Kuby. Roberto zostaje odwołany do ojczyzny. Zanim jednak wyjedzie, w miasteczku wiele się jeszcze wydarzy.
Syn komendanta straży pożarnej Jacek Bukała wraz z przyjaciółmi, Bułką i Bananem, zakładają pierwszy w miasteczku zespół beatowy. Chłopcy podejmują działania wywołujące w spokojnym Plichowie sporo zamieszania. Najpierw knują podstępny plan przeciwko wiarołomnej dziewczynie Jacka, Kasi, uniemożliwiając jej listowne konatakty z nowym ukochanym. Potem zamykają w bunkrze Łukasza, tłumacza Roberta, oskarżając go o szpiegostwo na rzecz USA. Łukasza uwalnia winna jego uwięzienia siostra Jacka, Krystyna. Ona to bowiem, znudzona zalotami Łukasza i rozdrażniona jego stałą obecnością przy ukochanym Roberto, rzuciła nań podejrzenie skwapliwie podchwucone przez wesołą trójkę.
Roberto wyjeżdża z Plichowa. Mieszkańcy z radością świętują wieść o przezwyciężeniu światowego kryzysu, odbywa się huczny festyn z udziałem zespołu Jacka. Łukasz prowadzi pełną skruchy Krystynę do Urzędu Stanu Cywilnego.

scenariusz: Jacek Janczarski, Waldemar Szarek
zdjęcia: Stanisław Plewa
muzyka: Wojciech Konikiewicz
scenografia: Krzysztof Baumiller
montaż: Ewa Romatowska-Różewicz
dźwięk: Andrzej Trzaska
obsada: Bożena Miller-Małecka(Krystyna Bukałówna), Wojciech Malajkat(Jacek Bukała), Elżbieta Kępińska(Kazimiera Bukała), Kazimierz Kaczor(Władysław Bukała), Tomasz Taraszkiewicz(Łukasz Burski), Janusz Leśniewski(Roberto)
kierownik produkcji: Zbigniew Romatowski
produkcja: Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego(przy współudziale CWPiFTV "Poltel")

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP