Prywatne śledztwo

reż.

Wojciech Wójcik

1986, 1 godz. 39 min

Inżynier Rafał Skonecki traci w wypadku drogowym żonę i dzieci – kierowca, który to spowodował, zbiegł nie udzielając pomocy rannym. Jeszcze w szpitalu Skonecki odmawia udziału w śledztwie – sam odnajdzie sprawcę. Analizując zapamiętane fakty zestawia listę kilkunastu ciężarówek, prowadzonych przez potencjalnych sprawców. Kroki Rafała bacznie obserwuje jego przyjaciel Marek, z którym niegdyś startował w jednym klubie motorowym. Skonecki korzysta ze swego doświadczenia mistrza motocrossu. Kiedy mija okres rekonwalescencji, siada na motocykl, podróżuje od bazy do bazy, zaglądając kierowcom w twarz.
Powtarzające się morderstwa na kierowcach, którzy dopuścili się wykroczeń drogowych, mobilizują milicję. Żmudne śledztwo nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jeden z oficerów proponuje posłużenie się komputerem przy eliminacji podejrzanych, inny kojarzy sprawę morderstw z tragedią Skoneckiego. Komputer jednak wskazuje na Marka. Kierujący śledztwem major zarządza obserwację obu przyjaciół.
Tymczasem Rafał ustala, kto jest mordercą jego rodziny. Marek oferuje mu pomoc w schwytaniu przestępcy. Dwaj motocykliści ruszają za ciężarówką, obserwowaną równiez przez milicję. Pierwszy dogania ją Marek…

scenariusz: Wojciech Wójcik
zdjęcia: Jacek Mierosławski
muzyka: Zbigniew Górny
scenografia: Małgorzata Włoch
montaż: Marek Denys
dźwięk: Marek Wronko
obsada: Roman Wilhelmi(Rafał Skonecki), Jan Peszek(przyjaciel), Janusz Bukowski(major), Piotr Dejmek(oficer śledczy), Jan Jankowski(oficer śledczy), Mirosława Marcheluk(pijaczka), Andrzej Pieczyński(zabójca), Jerzy Trela(kapitan)
kierownik produkcji: Joanna Kopczyńska
produkcja: PRF "Zespoły Filmowe" – Zespół "Zodiak"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP