Pułkownik Chabert

reż.

Yves Angelo

2003, 1 godz. 50 min

Pułkownik Chabert, uznany oficjalnie za poległego w krwawej bitwie pod Eylau, po dziesięciu latach wraca do Paryża i żąda przywrócenia praw do nazwiska, stopnia oficerskiego, majątku i…żony! Pułkownikowa, która powtórnie wyszła za mąż za hrabiego Ferraud, zdecydowanie odmawia. Zresztą, czy ten człowiek to naprawdę Chabert?… Czy to nie uzurpator?… Mitoman?… Szaleniec?… Jeśli jest to rzeczywiście bohater, cudownie powstały z grobu, to jakie prawa ma ten martwy człowiek do uczestnictwa w skomplikowanych grach, prowadzonych przez żywych? Mecenas Derville, zainteresowany tą sprawą, postanawia rozplątać misterną sieć intryg, które to rozjaśniane, to na powrót pogrążane w ciemności tworzą nieskończoną Ludzką Komedię.

scenariusz: Jean Cosmos, Yves Angelo
zdjęcia: Bernard Litic
muzyka: Ludvig van Bethoven, Wolfgang Amadeus Mozart, Domenico Scarlatti, Franc Schubert, Robert Schumann, Francois Rauber
scenografia: Bernard Vezat
kostiumy: Franca Squarciapino, Pierre-Jean Larroque
montaż: Thierry Derocles
dźwięk: Pierre Gamet
obsada: Gerard Depardieu(Chabert), Fanny Ardant(Księżniczka Ferraud), Fabrice Luchini(Derville), Andr Dussollier(Ksiażę Ferraud), Daniel Prevost(Boucard), Oliver Saladin(Hure), Maxime Leroux(Godeschal), Eric Elmosnino(Desroches)
producent: Jean-Louis Livi

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP