Stan wewnętrzny

reż.

Krzysztof Tchórzewski

1983, 1 godz. 34 min

Jest początek grudnia 1981. Znana żeglarka, kapitan Ewa Jaskólska, wyrusza jachtem w rejs dookoła Ziemi z nadzieją pobicia rekordu świata. Na przyjęciu w Yachtklubie Stoczni Gdańskiej Ewa jest żegnana przez najbliższych przyjaciół: zakochanego w niej komandora Kubę; Jerzego, jej byłego męża; dziennikarza telewizyjnego, Maćka. Wszyscy oni na początku rejsu utrzymują z nią radiowy kontakt. Nadchodzi jednak 13 grudnia, a wraz z tą datą – stan wojenny. Wszelka łączność z jachtem zostaje przerwana.
Maciek i Jerzy tracą pracę, inni znajomi trafiają do obozów dla internowanych. Po długich staraniach Kuba uzyskuje zezwolenie  na połączenie się ze spragnioną wieści z kraju Ewą.
Żeglarka, decyduje się na przerwanie rejsu i powrót do kraju. Na lotnisku witają ją Kuba i Maciek, ale Ewa jest w ciąży ze swoim byłym mężem i wraca właśnie do niego. Kiedy jednak okazuje się, że Jerzy mieszka z inną, musi zrezygnować z myśli o ich wspólnym życiu.
Na dworzec kolejowy, z którego odjeżdża Ewa wpadają Maciek i Jerzy. Zatrzymuje ich wojskowy patrol, ale Maciek pędzi dalej…

scenariusz: Krzysztof Tchórzewski, Jacek Janczarski
zdjęcia: Jan Mogilnicki
muzyka: Lech Brański, Zbigniew Hołdys
scenografia: Barbara Nowak
kostiumy: Wiesława Snarska
montaż: Łucja Ośko
dźwięk: Lech Brański
obsada: Krystyna Janda(Ewa Jaskólska), Jadwiga Jankowska-Cieślak(Agata), Janusz Gajos(Jakub), Jan Englert(Jerzy Jaskólski), Marian Opania(Maciek)
kierownik produkcji: Halina Kawecka, Antoni Sambor
produkcja: PRF "Zespoły Filmowe" – Zespół "Tor"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP