W zawieszeniu

reż.

Waldemar Krzystek

1986, 1 godz. 33 min

Marcel Wysocki, były oficer Armii Krajowej, skazany niesłusznie w 1949 r. na karę śmierci, ucieka z więzienia. Dociera do Legnicy, gdzie mieszka Anna, kobieta, którą poznał w czasie wojny i z którą łączyło go uczucie. Anna na wieść o aresztowaniu Marcela postanowiła na niego czekać. Teraz ukrywa zbiega, szybko odżywa dawna miłość. Marcel jednak wielokrotnie załamuje się, pogrąża w depresjii, ale Anna czuwa nie dopuszczając do katastrofy.
Po pewnym czasie obecność kogoś obcego w domu odkrywa najpierw matka Anny, a potem sublokator. Sytuację komplikuje ciąża Anny, jej decyzja, że urodzi dziecko. Zainteresowany nią doktor Ruczyński, pracujący w szpitalu gdzie Anna jest pielęgniarką, deklaruje gotowość ożenku i nadania dziecku swego nazwiska. Anna odrzuca propozycję Ruczyńskiego, ale skorzysta z jego pomocy, gdy Marcel ciężko zachoruje. Wizyta Ruczyńskiego w piwnicy i wyniesiona ze szpitala penicylina uratują ukrywającemu się życie.
Po wypadkach czerwcowych 1956 r. Marcel w dramatycznych okolicznościach wychodzi ze swej kryjówki. Zostaje aresztowany, ale nie na długo, zmieniła się bowiem sytuacja polityczna. Zrewidowany zostaje także wyrok wydany przed laty.

scenariusz: Małgorzata Kopernik, Waldemar Krzystek
zdjęcia: Dariusz Kuc
muzyka: Jerzy Satanowski
scenografia: Tadeusz Kosarewicz
montaż: Krzysztof Osiecki
dźwięk: Norbert Mędlewski
obsada: Krystyna Janda(Anna), Jerzy Radziwiłowicz(Marcel), Sława Kwaśniewska(Matka Anny), Andrzej Łapicki(Ruczyński), Bogusław Linda(porucznik), Bożena Dykiel(Fela)
kierownik produkcji: Michał Zabłocki
produkcja: PRF "Zespoły Filmowe" – Zespół "Zodiak"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP