Laureaci

Nagrody regulaminowe w Konkursie Głównym przyznało Jury* 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w składzie:

Andrzej Barański – Przewodniczący Jury

Robert Bolesto

Bogdan Dziworski

Joanna Kulig

Dorota Roqueplo

Agnieszka Smoczyńska

Mikołaj Trzaska

 

WIELKĄ NAGRODĘ „ZŁOTE LWY” 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla najlepszego filmu WSZYSTKIE NASZE STRACHY otrzymali: reżyserzy ŁUKASZ RONDUDA i ŁUKASZ GUTT oraz producenci KUBA KOSMA i KATARZYNA SARNOWSKA.

 

NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla filmu ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW otrzymali: reżyser JAN P. MATUSZYŃSKI oraz producenci LESZEK BODZAK ANETA HICKINBOTHAM.

 

NAGRODĘ „ZŁOTY PAZUR” 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za odwagę formy i treści w kategorii „Inne Spojrzenie” dla filmu MOSQUITO STATE, otrzymuje reżyser FILIP JAN RYMSZA oraz producenci WŁODZIMIERZ NIDERHAUS, FILIP JAN RYMSZA, ALYSSA SWANZEY.

 

Nagrody indywidualne otrzymali:

 

Łukasz Grzegorzek za reżyserię filmu MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE

Marcin Ciastoń za scenariusz filmu HIACYNT

Aleksandra Terpińska za debiut reżyserski lub drugi film za film INNI LUDZIE

Łukasz Gutt za zdjęcia w filmie WSZYSTKIE NASZE STRACHY

Teoniki Rożynek za muzykę do filmu PRIME TIME – Nagrodę w tej kategorii ufundowało Polskie Radio

Paweł Jarzębski za scenografię do filmu ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW

Mateusz AdamczykSebastian WitkowskiZofia Moruś za dźwięk w filmie MOSQUITO STATE

Magdalena Chowańska za montaż filmu INNI LUDZIE

Daria Siejak za charakteryzację w filmie HIACYNT

Marta Ostrowicz za kostiumy do filmu NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE

Sławomira Łozińska za drugoplanową rolę kobiecą w filmie LOKATORKA

Andrzej Kłak za drugoplanową rolę męską w filmie PRIME TIME

Maria Dębska za główną rolę kobiecą w filmie BO WE MNIE JEST SEKS

Jacek Beler za główną rolę męską w filmie INNI LUDZIE

Michał Sikorski za profesjonalny debiut aktorski w filmie SONATA

 

Nagrodę Publiczności przyznaną w wyniku głosowania widzów w kinach festiwalowych otrzymał Bartosz Blaschke za film SONATA.

 

Podczas gali zakończenia 46. FPFF ogłoszono również zwycięzców dwóch pozostałych konkursów filmowych.

 

Jury Filmów Mikrobudżetowych w składzie:

Magnus von Horn – Przewodniczący Jury

Agata Szymańska

Jan Naszewski

zdecydowało o przyznaniu Nagrody za najlepszy film w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych  reżyserowi Tomaszowi Habowskiemu za film PIOSENKI O MIŁOŚCI.

 

Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych w składzie:

Małgorzata Szumowska – Przewodnicząca Jury

Agnieszka Podsiadlik

Tim Redford

zdecydowało o przyznaniu Nagrody im. Lucjana Bokińca dla Najlepszego Filmu w Konkursie Filmów Krótkometrażowych reżyserce Alicji Sokół za film MÓJ BRAT RYBAK.

 

„Platynowe Lwy”, nagrodę za całokształt twórczości ufundowaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, odebrała reżyserka Agnieszka Holland.