„Mogę poczuć się, jakbym była częścią tego świata” – wyniki badania profilu uczestnika FPFF

„Mogę poczuć się, jakbym była częścią tego świata” – wyniki badania profilu uczestnika FPFF
13 lutego 2025 roku (czwartek) o 13:00 zapraszamy na spotkanie online, w ramach którego poznamy wyniki badania „Profil uczestnika FPFF w Gdyni”, przeprowadzonych podczas 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Uczestnicy i uczestniczki FPFF wzięli udział w indywidualnych pogłębionych wywiadach na temat teraźniejszości i przyszłości festiwalu. Podczas spotkania online koordynatorzy projektu – dr hab. Krzysztof Stachowiak, dr inż. Malwina Balcerak i dr Anna Wróblewska – zaprezentują wyniki badań oraz przedstawią rekomendacje dla przyszłości Festiwalu.

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM pod linkiem: https://us02web.zoom.us/j/83423143934?pwd=wbfcwvAgFcwGCCIfSFQckrYtCGPYRw.1 

Na co czekają widzowie? Co chcą zmienić w organizacji i programie imprezy? Na ile jest ona dla nich ważna? Na ile ważna jest dla nich Gdynia jako miejsce Festiwalu? Jak widzowie postrzegają twórców, organizatorów, wolontariuszy? Czy czują, że to dla nich przyjazna przestrzeń? Skąd czerpią informację o festiwalu i dlaczego corocznie na niego przybywają?

Od 2018 roku zespół badaczy i studentów z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Organizacji Sztuki PWSFTViT w Łodzi prowadzi systematyczne badania widowni Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dzięki ogromnej próbie badawczej (corocznie ponad tysiąc ankiet) poznaliśmy lepiej widzów Festiwalu, ich wybory, preferencje, a nawet wydatki. Ta wiedza pomaga nam oszacować i ocenić wpływ Festiwalu na rozwój Gdyni i Trójmiasta i zdecydować się, które sekcje programowe, metody komunikacji czy kanały informacji rozwijać, by lepiej sprostać oczekiwaniom festiwalowej publiczności. Ten wieloletni, unikatowy projekt  zamykamy badaniami jakościowymi, które rzucają nowe, ciekawe światło na znane już wyniki statystyczne.

Projekt „Profil uczestnika FPFF w Gdyni. Badania jakościowe” otrzymał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z programu Upowszechnianie Kultury Filmowej – Priorytet: Badania rynku audiowizualnego.