Bookcrossing na Festiwalu

Bookcrossing na Festiwalu

Pomiędzy seansami filmowymi, w biegu na spotkanie, w drodze na wystawę i debatę… Usiądź, odpocznij, sięgnij po książkę. Wszędzie, gdzie toczy się festiwalowe życie w Gdyni – w Teatrze Muzycznym, w Gdyńskim Centrum Filmowym i w Multikinie – wypatruj interesujących tytułów dostępnych w ramach Bookcrossingu na Festiwalu. Poczytaj, weź książkę z sobą, a po lekturze odłóż ją w inne miejsce na Festiwalu – może ten sam tytuł zainteresuje jeszcze kogoś.

Idea krążącej książki narodziła się na początku tego stulecia w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, nie wymyślił jej żaden bibliotekarz, ale… programista komputerowy, Ron Hornbaker. Założył stronę internetową poświęconą akcji „książek w podróży”, która szybko rozprzestrzeniła się na świecie. W 2004 roku określenie „bookcrossing” trafiło do słownika Oxfordu.

Bookcrossing na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych to dostęp do kilkudziesięciu książek, m.in. z serii „Klasyka Kina”, popularyzującej najwybitniejsze dokonania filmu polskiego. Partnerami wydarzenia są Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Wydawnictwo Wojciech Marzec, Wydawnictwo Czuły Barbarzyńca. Po Festiwalu książki podarowane przez Partnerów zasilą zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.

LOGO sot 2.jpg
Wydawnictwo Naukowe UAM logo (2).jpg
WWM_Filmowe_logo-300dpi.jpg