Do zobaczenia w Gdyni! Informacje praktyczne dla dziennikarzy

Do zobaczenia w Gdyni! Informacje praktyczne dla dziennikarzy

Akredytacje i rezerwacja miejsc na pokazach prasowych, obsługa ze strony Biura Prasowego, wymogi dotyczące pracy fotoreporterów na festiwalowych galach – przekazujemy zestaw najważniejszych informacji praktycznych, które mogą ułatwić Państwu pracę podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Odbiór akredytacji

Wszystkie akredytacje festiwalowe można odbierać już w niedzielę, 15 września 2019, od godziny 15.00 do 21.00, w punktach recepcyjnych w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Prosimy kierować się do wejścia na Scenę Nową, od strony Placu Grunwaldzkiego.

W poniedziałek, 16 września, Recepcja Festiwalu działa od godziny 8.00. W pozostałe dni pracuje w godzinach 9.00-21.00.

Biuro Prasowe

Od poniedziałku zapraszamy do Biura Prasowego w Gdyńskim Centrum Filmowym, na pierwszym piętrze, obok sali kinowej Warszawa. Podczas Festiwalu do Państwa dyspozycji jest na miejscu zespół pracowników i wolontariuszy 44. FPFF.

Biuro Prasowe składa się z kilku pomieszczeń. W pierwszym z nich znajduje się punkt informacyjny wyposażony w stanowiska komputerowe i kącik wypoczynkowy. Aby zapewnić Państwu komfort pracy, podobnie jak w poprzednich latach, zorganizowaliśmy Strefę Ciszy. Jest to dostępny podczas całego Festiwalu osobne pomieszczenie przeznaczone do cichej pracy, wyposażone przez Onet w stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Prosimy o przestrzeganie zasady ciszy w tym pomieszczeniu.

Uruchamiamy też, jak przed rokiem, Strefę Wywiadów z Twórcami, czyli osobny pokój, w którym można w spokojnych warunkach porozmawiać z reprezentantami ekip poszczególnych filmów konkursowych. Miejsce to rekomendujemy zwłaszcza pod kątem wywiadów prasowych i radiowych.

Nowość! Oferujemy także Strefę Wideo, zaaranżowaną w studiu Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla dziennikarzy nagrywających materiały filmowe przed kamerą. Obie strefy można zarezerwować na wyłączność, zgłaszając taką potrzebę w Biurze Prasowym.

Pokazy i konferencje prasowe

Już od poniedziałku, od godziny 9.00, pokazy prasowe filmów z Konkursu Głównego odbywają się codziennie w Gdyńskim Centrum Filmowym, w sali kinowej Warszawa na pierwszym piętrze. Po pokazach prasowych konferencje prasowe z udziałem twórców prowadzi Łukasz Maciejewski.

Wszystkie pokazy prasowe są objęte obowiązkową rezerwacją miejsc, których mogą dokonywać posiadacze akredytacji typu MEDIA / GOŚĆ ZAGRANICZNY / VIP.

Rezerwacji można dokonać od godziny 7.30 w dniu poprzedzającym seans. Wyjątkiem jest pierwszy dzień Festiwalu: na pokazy filmowe odbywające się w poniedziałek, 16 września, można rezerwować miejsca tego samego dnia od godziny 7.30.

W skrócie: w poniedziałek od 7.30 można rezerwować na poniedziałek i wtorek, we wtorek – na wtorek i środę. I tak dalej…

Wszystkie konferencje prasowe poświęcone filmów z Konkursu Głównego będą transmitowane on line na kanale Festiwalu na YouTube. Dodatkowo będzie można je śledzić na ekranach telewizorów dostępnych w obiektach festiwalowych: w Gdyńskim Centrum Filmowym w Biurze Prasowym i kawiarni FaBuła, w Teatrze Muzycznym w kąciku wypoczynkowym obok Recepcji, w Kinie Helios obok kas oraz w Konsulacie Kultury.

Akredytacja foto/video na gale

Fotoreporterów, którzy są zainteresowani robieniem zdjęć podczas Gali Otwarcia Festiwalu, Młodej Gali, Czerwonego Dywanu i Gali Zamknięcia Festiwalu prosimy o zgłoszenie tego faktu osobiście w Biurze Prasowym bądź przesłanie wiadomości na adres biuroprasowe@festiwalgdynia.pl.
 

Jak co roku, pierwszeństwo wejścia na galę z aparatami fotograficznymi (miejsca stojące w wyznaczonej strefie amfiteatru) mają współorganizatorzy oraz patroni i partnerzy medialni. Dołożymy jednak starań, by mogli Państwo zrealizować swój plan festiwalowy.

W czasie Gali Zamknięcia Festiwalu, której producentem jest Telewizja Polska, na widowni Dużej Sceny Teatru Muzycznego nie można przebywać z kamerami. Podczas uroczystości rozpoczęcia i zakończenia Festiwalu obowiązuje strój wieczorowy.

Transmisja na Scenie Nowej

Z myślą o dziennikarzach, którzy chcą śledzić Galę Zamknięcia Festiwalu, zaplanowaliśmy transmisję tego wydarzenia na Scenie Nowej Teatru Muzycznego. Tam, w mniej formalnej atmosferze, będzie można na bieżąco relacjonować przebieg uroczystości, pracując przy laptopach czy wykonując niezbędne telefony do swoich redakcji.

Materiały prasowe

Bardzo prosimy zwracać uwagę na komunikaty prasowe i załączone do nich linki do chmury, w której znajdują się zarówno materiały do filmów i wydarzeń festiwalowych, jak i codzienny darmowy serwis fotograficzny 44.FPFF. Każdego dnia umieścimy w nim zestaw zdjęć dokumentujących przebieg Festiwalu, do bezpłatnego wykorzystania. W razie dodatkowych potrzeb prosimy o wiadomość: biuroprasowe@festiwalgdynia.pl.

Dostęp do chmury festiwalowej:
KLIKNIJ.

Link znajduje się również na www.festiwalgdynia.pl w dziale MEDIA. W chmurze zgromadziliśmy zdjęcia, fotosy, materiały multimedialne dotyczące filmów konkursowych oraz materiały ilustracyjne do sekcji pozakonkursowych.

Aby otrzymywać newsletter dla mediów, należy zapisać się na www, wybierając odpowiednią opcję w górnym menu (newsletter > nota prasowa).


Dysponujemy listą kontaktów do osób odpowiedzialnych za PR filmów z Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Lista jest dostępna w Biurze Prasowym.


Nagroda Dziennikarzy


Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w obradach Jury Dziennikarzy. Zaplanowaliśmy je na piątek, 20 września, bezpośrednio po konferencji prasowej filmu „Legiony”, czyli około godziny 19.00. Spotykamy się w Biurze Prasowym.

Osoby, które nie będą mogły osobiście wziąć udziału w głosowaniu, prosimy o składanie swoich głosów na kartkach – imię i nazwisko, redakcja, tytuł filmu – w Biurze Prasowym w ciągu dnia, w piątek, 20 września.

Tego samego dnia zapraszamy akredytowanych dziennikarzy na lunch, który odbędzie się w godzinach 14.00-15.00, w Restauracji Vinegre w budynku Muzeum Marynarki Wojennej.

Kontakt

Na bieżąco odpowiadamy na wiadomości przesyłane na adres biuroprasowe@festiwalgdynia.pl. To najszybszy kontakt. Jeśli któraś z nas nie odbiera telefonu, prosimy o SMS lub kontakt z inną osobą z listy poniżej. Staramy się reagować na bieżąco.

Rzeczniczka prasowa: Magdalena Jacoń, m.jacon@festiwalgdynia.pl, 509 060 529.

Koordynatorki Biura Prasowego:

Marta Pyszyńska, 510 157 032
Patrycja Pankau, 503 839 545

Media społecznościowe: Jakub Knera, j.knera@festiwalgdynia.pl, 608 150 040

Do zobaczenia na 44. FPFF!

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 16-21 września 2019 roku w Gdyni.