FRONTEM DO WIDZA – wykłady otwarte podczas 39. FFG

FRONTEM DO WIDZA – wykłady otwarte podczas 39. FFG

Już za tydzień Lucy Scher, Mathias Noschis i Jan Naszewski opowiedzą o sekretach pracy nad scenariuszem oraz wprowadzą w tajniki strategii marketingowej projektów filmowych!

W dniach 16-17 września, podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, odbędzie się dwudniowe wydarzenie zatytułowane „Frontem do Widza” adresowane do profesjonalistów z branży filmowej, składające się z otwartej części wykładowej i zamkniętych warsztatów.

Na wykłady zapraszamy wszystkich akredytowanych gości festiwalu. Sesje te prowadzone przez Lucy Scher (The Script Factory), Mathiasa Noschis’a (Alphapanda) oraz Jana Naszewskiego New Europe Film Sales) odbędą się w sali wykładowej Hotelu Gdynia (Sala Turkusowa). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali prosimy o punktualność.

PROGRAM:

  • 16 września, wtorek, godz. 10:30 – 12:00; Dla kogo piszemy, czyli o różnych znaczeniach słowa „publiczność” (wykład otwarty) Prowadząca: LUCY SCHER, moderator: JOANNA SZYMAŃSKA Od pomysłu do premiery kinowej, tekst scenariusza poddawany jest wielokrotnym konfrontacjom z różnymi typami publiczności: czytają go eksperci, reżyserzy, producenci, czy wreszcie obsada aktorska. Lucy Scher w formie otwartego wykładu opowie jak definiować docelową publiczność naszego scenariusza na kolejnych etapach jego powstawania i jak wyjść zwycięsko ze spotkania z tym nietypowym „widzem”.
  • 17 września, środa, godz. 10:30 – 12:00; Czy jest tam kto? Strategiczne planowanie sukcesu (wykład otwarty) Prowadzący: MATHIAS NOSCHIS, JAN NASZEWSKI, moderator: JOANNA SZYMAŃSKA Strategia marketingowa staje się jednym z ważniejszych elementów rozwoju projektu filmowego. Już na najwcześniejszych etapach realizacji warto zadać sobie pytanie o publiczność, do której adresujemy nasz film. Mathias Noschis i Jan Naszewski pomogą nam znaleźć odpowiedzi na pytania o naszych odbiorców. Czy wiemy kim są? Czy wiemy jak najlepiej do nich dotrzeć? I dlaczego warto znać odpowiedź już na etapie scenariusza? Wydarzenie jest organizowane przez Creative Europe Desk Polska, Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych i Sekcję Młodych Producentów KIPA oraz Pomorską Fundację Filmową.


16 i 17 września, godz. 10:30-12:00- Hotel ORBIS Gdynia, Sala Turkusowa Armii Krajowej 22, Gdynia