Gala wręczania nagród PISF w Sopocie

Gala wręczania nagród PISF w Sopocie

Już po raz trzeci, a pierwszy raz w ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wręczone zostaną nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Uroczysta gala odbędzie się w środę, 26 maja o godz. 21.00 w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie.

Przyznawane przez PISF wyróżnienia mają na celu uhonorowanie osób, podmiotów, organizacji i inicjatyw kulturalnych, które – poprzez swoją działalność – wspierają rozwój polskiej kinematografii, promują jej dorobek i wpływają w znaczący sposób na zainteresowanie widzów krajową twórczością filmową.

Zgłoszenia kandydatów do Nagród PISF są nadsyłane z całej Polski przez instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, fundacje i stowarzyszenia filmowe. Nagrody przyznawane są w 12 kategoriach, a wybrani przez Kapitułę Nagrody laureaci otrzymują statuetkę autorstwa Piotra Michnikowskiego oraz wyróżnienia pieniężne w wysokości 10 000 zł. Pełna lista nominowanych na stronie www.pisf.pl.

W tym roku Rada Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej postanowiła przyznać także Nagrodę Specjalną dla mecenasa polskiego kina. Laureata wyróżnienia poznamy podczas wieczoru galowego, który swoją obecnością uświetnią twórcy, aktorzy i przedstawiciele polskiej kinematografii.

Tegoroczna gala jest organizowana przy udziale i wsparciu władz Sopotu i prezydenta miasta Jacka Karnowskiego. Mamy nadzieję, że jest to początek nowej, dobrej tradycji.

Reżyserem i scenarzystą gali jest Krzysztof Materna.

Hotel Sheraton, ul. Powstańców Warszawy 10, Sopot.

WSTĘP WYŁĄCZNIE Z AKREDYTACJĄ.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w gali prosimy o kontakt z biurem prasowym PISF: Rafał Jankowski, tel. 695 363 332, e-mail: rafal.jankowski@pisf.pl