GURU SCENARZYSTÓW W GDYNI

.

Syd Field to legendarny teoretyk i konsultant scenariuszowy, który na przełomie lat 70. i 80. skodyfikował teorię trzyaktowej struktury scenariusza filmowego. Jego podejście zrewolucjonizowało sposób myślenia o scenariuszu filmowym i na kolejne dekady stało się zasadniczym punktem odniesienia zarówno dla praktyków jak i teoretyków scenopisarstwa. Książki, które napisał, nazywane „bibliami scenarzystów”, przetłumaczono na 19 języków, a ich nakład przekroczył milion egzemplarzy.
Od lat prowadzi wykłady, warsztaty scenariuszowe oraz kursy. Hollywood Reporter nazywa go „najbardziej wziętym nauczycielem scenopisarstwa na świecie”. W tym roku, podczas Gdynia Film Festival nie tylko zasiądzie wśród jurorów Konkursu Głównego, ale także poprowadzi ponad czterogodzinny kurs scenariuszowy podczas którego opowie m.in. o kreowaniu postaci filmowych, planowaniu punktów zwrotnych fabuły oraz o definiowaniu bohaterów filmowych poprzez akcję.

Termin: 9-10 maja 2012
Godz.: 11.00-13.00
Miejsce: Gdynia | Multikino
Cena: 100zł/os.
Zapisy do 15 kwietnia 2012

Liczba miejsc jest ograniczona. Wykłady prowadzone będę w języku angielskim (z symultanicznym tłumaczeniem na język polski).

Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie: www.festiwalgdynia.pl